Берое 98 победи като гост “Ботев” 97 (Гълъбово) със 7:0 в среща от 8-ия кръг на Областното първенство при юношите младша възраст.

Хеттрик за старозагорци реализира Преслав Георгиев, по веднъж се разписаха Илиян Ганчев и Георги Влайчовски, а домакините си отбелязаха два автогола. Срещата премина изцяло под игровото предимство на възпитаниците на Владислав Януш.

Преслав Георгиев откри резултата от дузпа. След това Илиян Ганчев удвои преднината на “зелените”. До края на първото полувреме футболист на домакините си отбеляза автогол, а Преслав Георгиев се разписа за втори път.

В началото на второто полувреме последва втори автогол за 5:0. Преслав Георгиев се разписа за 6:0 оформяйки своя хеттрик, а последното попадение в срещата бе дело на Георги Влайчовски. Берое 98 вече е с актив от 9 точки и голова разлика 20:3. Беройци са с два мача по-малко.

На 20 октомври (неделя) от 10:30 часа “зелените” приемат Загорец 97 (Нова Загора).