Берое победи Родопа с 2:1 в дербито на Източната “Б” група и се утвърди на върха на класирането. Още в 9-ата минута Слави Жеков откри, като след изпълнение на пряк свободен удар от 26 метра, прати топката в горния десен ъгъл. Вратарят успя да докосне кълбото, но не и да го избие. Секунди преди почивката гостите от Смолян получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Пламен Петров. Александър Георгиев изравни от бялата точка. В 49-ата минута Берое стигна до 2:1. Слави Жеков стреля силно, но вратаря Каленов изчисти в корнер. При изпълнението му стражът изпусна топката в купа от играчи и от 1 метър Ивайло Паргов се разписа със силен шут. До края на мача домакините създадоха положения, но не вкараха нов гол.

Нафтекс излезе на второто място след категорично 3:0 у дома над Марица. Борислав Стойчев откри за "шейховете" в 45-ата минута. В средата на полувремето срещата беше решена с нови две попадения. Голмайсторът Деян Христов направи 2:0 в 69-ата, а Георги Алексиев затвърди успеха. Така бургазлии изпревариха пловдивския Спартак преди утрешния им двубой с Локо (СтЗ)./БЛИЦ

Източна "Б" група - 20-и кръг

БЕРОЕ - РОДОПА 2:1
1:0 Сл. Жеков (9), 1:1 Ал. Георгиев (45), 2:1 Паргов (49)

СВИЛЕНГРАД - МИНЬОР (Раднево) 2:0
1:0 Матев (4), 2:0 Д. Андонов (25)

СВЕТКАВИЦА (Търг) - КАЛИАКРА (Каварна) - 0:0

ДУНАВ (Русе) - ВОЛОВ (Шумен) 1:2
1:0 Каптиев (20), 1:1 Д. Тодоров (43), 1:2 Д. Тодоров (59)

НЕСЕБЪР - ЧЕРНОМОРЕЦ (Балчик) 5:2

НАФТЕКС – МАРИЦА 3:0
1:0 Б.Стойчев (45), 2:0 Д. Христов (69), 3:0 Г. Алексиев (74)

11.Локо (СтЗ)      18    5   7   6   19:20   22
12.Миньор (Рад)    19    6   3  10   23:28   21
13.Волов           19    5   3  11   11:23   18
14.Марица          19    5   1  13   12:25   16
15.Черноморец (Бч) 19    3   5  11   14:29   14