Юношеските отбори на Видима-Раковски и Берое изиграха два контролни мача, съобщи официалният сайт на елитния клуб. При набор 97 старозагорци записаха убедителна победа с 3:0, а срещата при старшата възраст завърши без победител – 1:1. В събота двата набора гостуват на “Литекс” в Ловеч в поредните си контролни срещи преди старта на първенството в Елитните групи.

При юношите младша възраст, гостите, водени от  Господин Мирчев, не оставиха съмнение в превъзходството си. Завърналият се преди дни от Сан Марино тим диктуваше играта през целият двубой и заслужено се поздрави с успех.

В 15-ата минута при контраатака Ивайло Ангелов се пребори с двама футболисти на домакините, след което преодоля вратаря и на празна врата откри резултата – 0:1. В 75-ата минута Ивелин Илиев центрира в наказателното поле, където Георги Стефанов надскочи защитата на домакините и с глава вкара за 0:2.

Три минути по-късно след многоходова атака, в основата на която бе Преслав Георгиев, Велико Господинов бе изведен очи в очи със стражът на домакините и оформи крайният резултат – 0:3.

При батковците гостите от Стара Загора имаха леко игрово предимство, но така и не успяха да създадат чисти голови положения пред вратата на домакините.

В 75-ата минута домакините поведоха с дузпа след нарушение на Жюлиен Бенков. “Зелените” успяха да стигнат до равенство. След центриране на Димитър Трайков, Борислав Желязков успя с глава да вкара за крайното 1:1 в 90-ата минута.