Берое стартира пролетния дял на efbet Лигата, след като в мач от 21 кръг се наложи с 2:0 над Етър. Новото попълнение Октавио Мантека и Мартин Камбуров бяха точни в края на мача и донесоха успеха на тима на Димитър Димитров.

Първото полувреме Етър имаше по-чистите положения за гол. Един път гредата спаси домакините, а след това и Душан Перниш на три пъти се намеси при удари на гостите. Две от изявите му бяха в една атака на „болярите“ пет минути преди почивката.

Берое промени ситуацията през второто полувреме, когато наложи надмощие на терена. Тимът на Херо имаше две добри положения в средата на втората част. Първо Крум Стоянов остана на сантиметри от гола, а след това новото попълнение Октавио Мантека след удар с глава стреля в гредата.

Бразилецът обаче се разписа в 88-ата минута, когато с глава засече центриране на Милен Желев отдясно. Три минути по-късно и Мартин Камбуров вкара с глава, а асистенцията беше на Иван Минчев.

Така 39-годишният нападател вече има 229 гола в родния футболен елит и се доближи на 24 от рекорда на Петър Жеков, който е голмайстор №1 в историята на шампионата с 253.

С втората си поредна победа Берое събра актив от 31 точки и излезе временно на петото място в класирането, на една точка пред Славия, на две пред Черно море и на три пред Арда и Ботев (Пловдив). Всички те обаче имат по един мач по-малко. Етър, който няма победа в efbet Лигата вече пети пореден мач, е десети с 18 точки.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

БЕРОЕ – ЕТЪР 2:0
1:0 Октавио Мантека (88), 2:0 Мартин Камбуров (90+1)

Най-интересното по минути
1 - Начало на мача
9 - Играта е спряна в чест на легендата на Берое Петко Петков. Бившата деветка на заралии почина в началото на годината
26 -  ГРЕДА! При разбъркване Александър Дюлгеров от границата на вратарското поле стреля в напречната греда на вратата на Берое
34 - Антон Огнянов стреля към вратата на Берое, но право в ръцете на Душан Перниш
34 - Иван Минчев центрира от фаул към Мартин Камбуров, който се размина с топката и Христо Иванов я улови без проблем
40 - Перниш с две поредни спасявания с крак. Първо след рикошет в Георги Ангелов, а след това и при опита на добавка на Дино Мартинович
43 - Александър Цветков стреля от наказателното поле на Етър, но право в ръцете на Христо Иванов
45+2 - Край на първото полувреме
-------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
59 - Теди Мезааг не успя да засече центриране на Иван Минчев
63 - Цветков стреля извън наказателното поле към вратата на Етър, но ударът му беше блокиран
70 -  Крум Стоянов се озова на чиста позиция пред вратата на гостите, но ударът му мина точно до гредата и излезе в аут
74 -  ГРЕДА! Октавио Мантека стреля с глава плонжирайки, но топката се отби в напречната греда на вратата на Христо Иванов
78 - Георги Ангелов с шпагат блокира опит за удар на Иван Стоянов от наказателното поле, а след това Перниш се намеси при опита на Милчо Ангелов за добавка
82 - Иван Стоянов стреля извън наказателното поле, но право в ръцете на Перниш
88 -   ГООЛ! Октавино Мантека се разписа с глава след центриране на Милен Желев отдясно
90+1 -  ГООЛ! Мартин Камбуров вкарва с глава след центриране на Иван Минчев
90+3 - Край на мача

PFC Beroe Stara ZagoraБерое: 12.Душан Перниш, 5.Теди Мезаг, 6.Александър Цветков, 9.Мартин Камбуров , 10.Гаюс Макоута (66-22.Октавио Мантека ), 17.Ибрахима Конте (56-11.Алиун Фал), 20.Стив Фуртадо (70-3.Милен Желев), 25.Георги Ангелов, 27.Крум Стоянов, 59.Ахмед Тоуба, 73.Иван Минчев
Резерви: 33.Генадий Ганев, 3.Милен Желев, 11.Алиун Фал, 13.Никола Маринов, 14.Яя Меледже, 22.Октавио Мантека, 44.Виктор Генев
Треньор: Димитър Димитров-Херо

FK Etar Veliko TârnovoЕтър: 1.Христо Иванов, 23.Александър Дюлгеров, 44.Божидар Кацаров, 11.Антон Огнянов, 77.Дино Мартинович (60-7.Милчо Ангелов), 84.Здравко Илиев , 14.Иван Скерлев, 31.Красимир Станоев, 22.Никола Колев (88-9.Иван Петков), 8.Педро Лагоа (51-73.Иван Стоянов), 10.Флорент Боджадж
Резерва: 13.Анатоли Господинов, 24.Георги Купенов, 9.Иван Петков, 73.Иван Стоянов, 70.Кольо Станев, 7.Милчо Ангелов, 16.Стелиян Добрев
Треньор: Петко Петков

Стара Загора, „Берое“
Съдия: Волен Чинков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020