Без подалия оставка треньор Станимир Стоилов и със заместника му Ангел Червенков на трибуните Литекс би Монтана с 3:0. И трите попадения паднаха през първото полувреме на срещата, която се игра на градския стадион в Ловеч.

Домакините доминираха през целия мач и създадоха доста положения. Добре игра бившият футболист на ЦСКА Христо Янев, който се отчете с гол и асистенция. Юношата на клуба Георги Миланов отново впечатли и реализира красиво попадение.

Още в 9-ата минута защитата на Монтана се пропука. Янев центрира в наказателното поле, Михаил Венков надскочи защитата и вкара за 1:0. В 25-ата Янев получи в наказателното поле, свали си топката и с левия крак я прати във вратата за 2:0. Четири по-късно Сандриньо центрира, Георги Миланов засече и вкара красиво попадение, като прехвърли вратаря Цанков.

През второто полувреме темпото на игра спадна. В 60-ата минута удар на Дока се отби от гредата. “Оранжевите” създадоха още няколко положение, но не стигнаха до гол./БЛИЦ

ЛИТЕКС – МОНТАНА 3:0
1:0 Венков (9), 2:0 Янев (25), 3:0 Миланов (29)

Литекс: 1.Голубович, 2.Барт, 22.П. Николов, 33.Бодуров, 5.Венков, 17.Миланов (72 - Диего), 23.Йеленкович, 10.Сандриньо, 7.Янев (56 - Св. Тодоров), 15.Дока, 19.Нифлор

Монтана: 1.Цанков, 5.Н. Николов, 6.Трифонов, 8.Илиев, 9.Бето, 10.М. Иванов (46 - Едуардо), 11.Чипилов, 14.Личков, 16.Мичев (71 - Й. Тодоров), 19.Бето, 21.Гаджев

Градски стадион в Ловеч
Съдия: Николай Йорданов
Жълти картони: Йеленкович (Л), Бето, Трифонов (М)

Срещата по минути!

1
– Начало на мача
4 - Центриране от пряк свободен удар, Пламен Николов е в засада
6  - Центгриране на Янев към Дока, бразилецът е в засада
8 - Янев намери Нифлор, но французинът би на сантиметри над вратата
9 - ГОООЛ! 1:0 за Литекс. Янев центрира в наказателното поле, Михаил Венков надскочи защитата и вкара
15
- Цанков улови силен удар на Нифлор
19 - Голубович реагира добре при шут на Бето
25 - ГОООЛ! 2:0 за Литекс. Христо Янев получи в наказателното поле, спря топката и я прати във вратата
29 - ГОООЛ! 3:0 за Литекс. Юношата Георги Миланов получи от Сандриньо и вкара красиво попадение, като прехвърли вратаря Цанков
43
- Удар на Миланов, топката минава в страни от вратата
45 - Края на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
52 - Венков намери Нифлор в наказателното поле, но нападателят му върна. Ударът на защитника попаднаю в ръцете на вратаря
58 - Опасно центриране в наказателното поле на Монтана, Пламен Николов не успя да отиграе добре