Черно море стартира с победа новия сезон в "А" група - 2:1 срещу Пирин (Благоевград). Бразилската звезда на "моряците" Марио Жардел изгледа отстрани мача, тъй като все още я няма жълтата му карта и поради тази причина не може да бъде картотекиран.

Още от началото домакините имаха надмощие и създадоха няколко опасни положения. С пропуски се отчетоха Йордан Юруков и Марко Тиаго. Все пак Черно море успя да поведе в резултата в 24-ата минута. Тогава след центриране от корнер в наказателното поле на Пирин се заформи меле, в което най-съобразителен бе Марко Тиаго, който вкара за 1:0. Така бразилецът успя да се разпише още в дебютния си мач за "моряците".

Пирин можеше да изравни резултата в 31-ата минута, когато Руслан Иванов центрира в наказателното поле на Черно море и топката срещна напречната греда.

В началото на второто полувреме двата отбора си размениха по две опасни атаки, но те не доведоха до гол. Черно море успя да удвои преднината си в 60-ата минута. След пробив на Даниел Георгиев, топката се озова в Станислав Стоянов, който я продължи към Дончо Атанасов и привлеченият от Берое нападател я прати технично във вратата на Пирин - 2:0.

"Орлетата" стигнаха до почетно попадение в продължението на двубоя. Негов автор стана Борис Кондев, който получи топката и с изстрел по диагонала я прати във вратата, пазена от Илко Пиргов. /БЛИЦ

ЧЕРНО МОРЕ - ПИРИН 2:1
1:0 Марко Тиаго (24), 2:0 Дончо Атанасов (60), 2:1 Борис Кондев (90+1)
cherno_more.JPG
ЧЕРНО МОРЕ: 26.Илко Пиргов, 25.Сашо Александров, 6.Танко Дяков, 15.Александър Александров, 12.Марко Тиаго, 3.Адемар Жуниор, 10.Даниел Димов, 7.Станислав Стоянов (81-4.Радослав Бачев), 23.Даниел Георгиев (70-24.Милен Петков), 8.Дончо Атанасов, 77.Йордан Юруков (87-14.Георги Божилов)
Резерви: 1.Петър Денчев, 4.Радослав Бачев, 24.Милен Петков, 5.Никола Домакинов, 11.Тодор Колев, 14.Георги Божилов, 90.Румен Николов
Треньор: Велизар Попов

pirin.JPG
ПИРИН:
12.Благой Макенджиев, 25.Мирослав Ризов, 6.Георги Георгиев, 27.Радослав Митревски, 13.Андрей Стоев (62-8.Антон Костадинов), 23.Диян Молдованов (57-9.Веселин Стойков), 7.Зоран Златковски, 10.Руслан Иванов, 14.Янко Сандански, 11.Димитър Воденичаров (67-18.Александър Якимов), 29.Борис Кондев
Резерви: 1.Ивайло Иваников, 2.Александър Дюлгеров, 18.Александър Якимов, 16.Костадин Кацимерски, 8.Антон Костадинов, 20.Виктор Петаков, 9.Веселин Стойков
Треньор: Йордан Боздански

Варна, ст. "Тича"
Съдия: Стефан Спасов
Жълти картони: Дончо Атанасов, Александър Александров, Танко Дяков, Милен Петков (Черно море); Радослав Митревски, Янко Сандански (Пирин)

Срещата по минути
1 - Начало на мача
14 - Йордан Юруков засича с глава центрираната от Дончо Атанасов топна, но тя преминава на сантиметри над напречната греда
16 - Мощен удар на Марко Тиаго от около 20 метра по диагонала, топката премина на сантиметри покрай левия стълб на вратата на Калиакра
24 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Черно море! Новото попълнение Марко Тиаго бележи след центриране от корнер, при което се заформи меле в наказателното поле на Пирин и бразилецът бе най-съобразителен, пращайки топката в мрежата
31 - ГРЕДА! Удар на Руслан Иванов среща гредата на вратата на Черно море
39 - karton.jpg Централният бранител на Черно море Александър Александров получава жълт картон
45 - Продължението на първото полувреме е 2 минути
45+2 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
57 - smiana.jpg Първа смяна в състава на Пирин. Диян Молдованов е заменен от Веселин Стойков
60 - topka.jpg ГОЛ! 2:0 за Черно море! Дончо Атанасов удвоява преднината на "моряците". Даниел Георгиев напредна, пусна топката към Станислав Стоянов, която я продължи към привлечения от Берое нападател и той я прати технично във вратата на Пирин
70 - smiana.jpg Първа смяна за Черно море. Даниел Георгиев отстъпва мястото си на Милен Петков
87 - smiana.jpg Последна смяна в състава на Черно море. Йордан Юруков е заменен от Георги Божилов
90 - Продължението е 3 минути
90+1 - topka.jpg ГОЛ! Гостите от Благоевград бележат почетно попадение. Негов автор е Борис Кондев, който получи топката и с изстрел по диагонала я прати във вратата, пазена от Илко Пиргов
90+3 - Край на мача. Черно море победи с 2:1 Пирин