Още от първата минути домакините взеха инициативата и положенията пред Стоян Ставрев се заредиха едно след друго.

В 20-ата минута Литекс излезе напред, след като Бибишков хладнокръвно реализира отсъдената за фаул срещу него дузпа. Шест минути по-късно отново той се оказа в удобна позиция, когато центриране отдясно стигна до него и останал сам срещу празната врата, нападателят вкара за 2:0.

Станислав Манолев довърши гостите от Пловдив в 38-ата минута. Тогава националът засече с глава центриране на Александър Барт отдясно.

През първото полувреме Том получи контузия, което принуди Станимир Стоилов да го замени принудително.
След почивката Литекс отново имаше тотално превъзходство, като пропуски направиха Шандор и Манолев. /БЛИЦ

Литекс - Локо (Пд) 3:0
Голмайстори: 1:0 Бибишков (20 дузпа), 2:0 Бибишков (26), 3:0 Манолев (38)

Литекс: 1. Голубович, 2. Барт, 6. Петков, 8. Том (32-22. Пл. Николов), 10. Сандриньо, 15. Дока (71-27. Цветанов), 16. Манолев, 18. Бибишков, 23. Занев, 24. Дюри, 25. Кишишев (62-19. Нифлор)
Треньор Станимир Стоилов

Локо (Пд): 1. Ставрев, 7. Караманов, 10. Милотинович, 14. Илиев, 18. Писаров (75-16. Марчев), 19. Данов (65-21. Лазаров), 20. Том, 24. Сечков (46-4.Л. Николов), 27. Мечечиев, 28. Кюмюрджиев, 30. Сигбо