Съмненията на “Герена”, че част от играчите бойкотират “Левски” се потвърдиха. Доказателства за това е дала модерната системата за видеонаблюдение. Футболистите са били разкрити от импровизирания “Биг Брадър” по време на двустранна игра в сряда, която е била закрита за журналисти и фенове. Показателите на системата от камери сочат, че титулярният състав е пробягал със 7 километра повече по време на тренировката в сравнение с 90-те минути в мача с Монтана (1:0).

Обикновено показателите са коренно различни, като футболистите пробягват най-много по време на официални мачове, но този път “сините” не си давали много зор, както бе видно и резултата на срещата. “Левски” стигна до измъчена победа над Монтана, а в края на мача феновете бесни от слабата и бездушна игра за първи път публично поискаха оставката на Георги Иванов – Гонзо. Ръководството подозира част от играчите в бойкот още при загубата от Черно море с 1:3 във 2-ия кръг. Според запознати собственикът Тодор Батков и Георги Иванов са обсъждали тази тема по време на разговора, който имаха в началото на седмицата, пише “Меридиан мач”. Все още не е ясно какви мерки ще вземат на “Герена”, за да излязат от конфузната ситуация, на този етап не се предвиждат никакви промени, още повече, че Батков за пореден път гласува доверие и заяви, че Гонзо остава. Странните резултати от системата били съобщени на играчите вчера, а те недоумявали и не дали никакво обяснение защо се е стигнало до тях./БЛИЦ