Българският национален отбор по футбол за юноши до 18 години спечели първия от общо два приятелски мача срещу връстниците си от Австрия.

Двубоят завърши 1:0 и бе игран само едно полувреме на базата на БФС в "Бояна", тъй като проливният дъжд не позволи на младоците да излязат на терена за втората част.

Единственото попадение отбеляза талантът на Ботев (Пловдив) Константин Павлов в 21-та минута. Нападателят се възползва от груба грешка на вратаря Кенан Юсич, който изпусна топката при центриране. Главен съдия на приятелския мач бе Християна Гутева, а от трибуните двубоя проследиха президентът на Славия (София) Венцеслав Стефанов, новият треньор на Янтра (Габрово) Антони Здравков и други.

Следващият мач на националите до 18 години срещу Австрия е насрочен за 18 юни, неделя, от 11:00 часа.

БЪЛГАРИЯ: Алекс Божев, Росен Божинов, Михаил Цонев, Росен Маринов, Захари Атанасов, Антоан Стоянов, Константин Павлов, Асен Митков, Борислав Маринов, Валентин Йотов и Илиан Антонов
Старши треньор: Ангел Стойков