Женският национален отбор на България по футбол победи Македония с 4:2 в контрола, играна в Скопие. Мачът бе дебютен за нашия селекционер Емил Кърцелски. Спецът смени оттеглилия се Валентин Чакъров.

Българките откриха резултата още в 8-ата минута, когато Лиляна Костова се разписа с прехвърлящ удар. Отново тя бе точна в 12-ата минута с отмерен удар от границата на пеналта. Македонките върнаха едно попадение в средата на първата част чрез Анета Георгиева.

Централната нападателка Валентина Господинова се разписа с глава при меле 3 минути преди почивката. Тя реагира най-бързо, след като Радослава Славчева отклони топката с глава. Дебютанката Евдокия Попадинова, която се появи като резерва, вкара за 4:1 в 67-ата минута, когато надбяга съперничките и хладнокръвно опъна мрежата. Крайното 2:4 оформи Ели Яковска в 71-ата минута.

Нашият тим имаше тотално надмощие и освен четирите гола удари и две греди. На 22 август в 10:30 сутринта отново играем с Македония в Скопие.