Арда и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в мач от 34-ия кръг на Еfbet Лига и по този начин заплетоха още повече битката за седмото място, което класира за участие на баража за Лигата на конференциите (срещу третия - Черно море или ЦСКА). Най-доволни от ремито в Кърджали със сигурност са в Славия, който при победа над Ботев (Пловдив) тази вечер ще събере 43 точки. Припомняме, че "канарчетата" взеха квота за Лига Европа със спечелването на Купата на България.

ЦСКА 1948 към момента е седми с 46 точки, а Арда е осми с 45.

Първата ситуация в мача в Кърджали беше пред вратата на "червените". В третата минута Борислав Цонев стреля силно, Петър Маринов изби. В 15-ата минута Борис Тютюков също пробва мерника си, топката прелетя встрани от вратата на гостите.

Десет минути по-късно Радослав Кирилов проби между няколко футболисти в наказателното поле на Арда, но стреля слабо и право в ръцете на Анатолий Господинов.

В 31-ата Лъчезар Котев финтира Емил Виячки и подаде на Тютюков, който стреля, но встрани от целта.

След почивката футболистите на Валентин Илиев на два пъти удариха гредите. В 69-ата минута влезлият като резерва Педриньо нацели левия страничен стълб на вратата на Господинов. Няколко секунди по-късно Талис пробва удар от разстояние, но се получи рикошет и топката излезе в корнер.

Тонислав Йорданов се опита да изненада Петър Маринов с далечен удар в 75-ата минута, но без успех.

В 78-ата Педриньо за втори път удари греда. Малко преди края Бирсент Карагарен получи жълт картон за симулация в наказателното поле на Арда, след като претенциите му за дузпа не бяха уважени от съдията Ивайло Ненков.

АРДА - ЦСКА 1948 0:0

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
3 - Борислав Цонев стреля, Петър Маринов спаси.
25 - Първи точен удар за гостите. Радослав Кирилов преодоля няколко играчи на Арда и нанесе удар, който обаче не затрудни Анатолий Господинов.
28 - "Червените" претендират за дузпа за евентуално нарушение срещу Стив Фуртадо в наказателното поле на Арда. Главният съдия Ивайло Ненков не отсъди наказателен удар за съприкосновение с Христо Митев.
31 - Удар на Борис Тютюков не затрудни Маринов, топката беше избита от защитата. Малко след това, след изпълнението на корнера Пламен Крачунов засече с глава отблизо, но ударът му беше неточен.
45+1 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
69  Греда! Педриньо можеше да отлежи, но топката се отби в лявата греда на вратата на Арда.
75  Силен изстрел от дистанция на Тонислав Йорданов, топката прелетя покрай дясната греда на вратата на ЦСКА 1948.
78  Греда! Педриньо изпълни пряк свободен удар, напречната греда спаси домакините.
86  Гостите с претенции за дузпа. Бирсент Карагарен падна в наказателното поле, но получи жълт картон за симулация. Той искаше фаул на Милен Стоев, съдията обаче не го зарадва.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+6 - Край на мача - 0:0.

Арда
АРДА: 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 20.Деян Лозев , 10. Борислав Цонев , 11. Борис Тютюков (46  9. Чинонсо Офор), 18. Джелал Хюсеинов (63   26. Ел Мами Тетах), 32. Христо Митев (63  12. Принц Окезие), 80. Лъчезар Котев (к), 99. Станислав Иванов, 19. Тонислав Йорданов
Резерви: 13. Петър Петров , 9. Чинонсо Офор, 12. Принц Окезие, 17. Иван Коконов, 26. Ел Мами Тетах, 27. Керимджан Игнатов, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков, 93. Феликс Ебоа Ебоа
Треньор: Николай Киров

ЦСКА 1948
ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 15. Симеон Василев, 14. Теодор Иванов, 23. Емил Виячки, 19. Стив Фуртадо , 2. Джонатан Перейра (90+6  28. Неделко Пишчевич), 22. Реян Даскалов (59  21.Емил Ценов), 7. Талис , 9. Бирсент Карагарен , 10. Радослав Кирилов (к), 17. Никола Илиев (59  8.Педриньо)
Резерви: 12. Леви Нтумба, 8. Педриньо, 21. Емил Ценов, 28. Неделко Пишчевич, 58. Марто Бойчев, 87. Симеон Димитров, 91. Райън Бидунга, 92. Пиер-Даниел Нгинда, 98. Валентин Йосков
Треньор: Валентин Илиев

Кърджали, стадион "Арена Арда"
Съдия: Ивайло Ненков
ВАР: Васимир Ел-Хатиб

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР