Калиакра (Каварна) записа нова победа в предсезонната си подготовка. Тимът воден от треньора Филип Филипов победи с 2:0 втородивизионния Доростол (Силистра) в контрола, която се игра на помощното игрище до стадион “Калиакра”. Попаденията в двубоя отбелязаха Иван Райчев от дузпа в 90-ата минута и Светльо Петров от фаул в добавеното време.

Наставникът на Калиакра отново пусна два различни състава през двете полувремена. Гостите от Силистра първи стигнаха до положение в 5-ата минута след като Станимир Станев напредна отляво и стреля право в тялото на вратаря Йордан Господинов. В 44-ата минута Георги Станчев бе изведен на чиста позиция, но не успя да стреля по най-добрия начин.

През втората част Калиакра наложи надмощие. В 53-ата минута Ивайло Раденцов стреля от фаул, но топката срещна стената. В 57-ата минута Димитър Чечев напредна в наказателното поле, но вратарят се хвърли в краката му и спаси. Четири минути по-късно Светльо Петров отправи топовен шут, но вратарят на гостите изби със сетни сили. В 83-ата минута Светльо Петров стреля от далеч, но топката мина над напречната греда. Най-комичната ситуация дойде в 88-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле на гостите Дарин Андонов и Иван Петков пропуснаха да се разпишат почти от голлинията.

Минута по-късно съдията посочи бялата точка за нарушение срещу Петков и капитанът на тима Иван Райчев откри резултата. В края на мача гостите от Силистра останаха с човек по-малко, след като Боян Николов бе изгонен с червен картон. В добавеното време доскорошният футболист на ЦСКА Светльо Петров вкара за 2:0 след хубаво изпълнение на пряк свободен удар.

В понеделник Калиакра заминава на лагер в Трявна. Следващата контрола на тима е на 14 юли срещу Етър и ще се играе във Велико Търново.

Калиакра (Каварна): Йордан Господинов, Антон Петров, Иван Райчев, Антон Димитров, Детелин Димитров, Марко Марков, Георги Кичуков, Николай Петров, Георги Филипов, Четин Садула, Георги Станчев

(Диан Кателиев, Иван Петков, Стоян Стефанов, Димитър Чечев, Ивайло Раденцов, Иван Здравков, Мирослав Радев, Светльо Петров, Мартин Димов)

Доростол (Силистра): Александър Димов, Ивелин Павлов, Радостин Йосифов, Мирослав Начев, Боян Николов, Станимир Станев, Мартин Русев, Тодорин Димитров, Тихомир Ченешков, Емануил Методиев, Беадир Беадиров

(Иван Димитров, Боян Кулев, Даниел Георгиев, Кристиян Лозев, Ерхан Мехмед, Диян Николов, Ерсен Осман, Георги Иванов, Георги Мавродиев, Веселин Димитров, Станислав Христов, Добромир Бонев