Вихрен победи с 1:0 Локо (Пд) в първата контрола и за двата отбора от зимната им подготовка. Единственото попадение в двубоя реализира Христос Маладенис, който има сериозна кариера и постижения с гръцкия гранд АЕК. 34-годишният полузащитник е вкарал гол на Реал (М) през 2002 година в групите на Шампионската лига, когато двубоят в Атина завършва при резултат 3:3. В този мач Маладенис заменя българина Милен Петков още в 15-ата минута, а по-късно наказва “белия балет”. Гъркът е играл още за Ксанти и ПАОК, а за последно се е подвизавал в Аяс Саламина.

Днес Маладенис бе точен с глава в 29-ата минута на двубоя, което бе и единственото попадение в мача. Другата интересна ситуация бе в 32-ата минута, когато Том от състава на "смърфовете" получи червен картон от съдията Христо Ристосков. В 27-ата минута домакините пропуснаха да поведат, след като удар на Светослав Георгиев се отби в гредата на вратата на Стоян Ставрев. Треньорите и на двата отбора дадоха шанс за изява на всичките си здрави футболисти.

Контролата между Вихрен и Локо (Пд) в Сандански бе изгледана от близо 400 души. Утре от 11:00 часа възпитаниците на Филип Филипов играят проверка с аматьорския Малеш (Микрево), а "смърфовете" се прибират в Пловдив, където в понеделник подновяват тренировките си на "Лаута".

Проверката на живо изгледа легендата на Локо (Пд) Христо Бонев. Както е известно, пловдивският бизнесмен Георги Гергов отново ще върне Зума на "Лаута". Въпрос на време е Гергов и Галя Топалова да се разберат за продажбата на клуба. /БЛИЦ

ВИХРЕН – ЛОКО (Пд) 1:0
1:0 Христос Маладенис (29)

Вихрен: Лучини, Еламе, Св. Георгиев, Джоров, Паес, Фехер, В. Георгиев, Уго Сантош, Зографакис, Д. Русев, Маладенис (Станчев, Ребреев, Р. Иванов, Секулов, Тренков, Христов, Милчов, Генчев, Иво Димитров, Ласков)

Локо (Пд): Ставрев, Мечечиев, Сечков, Фелисиен, Кюмюрджиев, Милутинович, Комленович, Том, Даксон, Д. Илиев, Делибашич (Акалски, Йошев, Писаров, Караманов, Ан. Тодоров, Чернев, Лазаров, Данов, Стойчев)