Най-силният турнир за годината по мини футбол при корпоративните отбори вече е на фаза четвъртфинал. Euro Business Cup в Анталия прие 24 отбора, а вече сме на ниво 1/4-финал, където има цели 2 български състава.

Това са старозагорският ТЕЦ Марица Изток 2 и софийският Лев Инс. Общо нашите отбори в Турция бяха 3, но в групата си отпадна BG Oil.

Страхотна драма имаше и двата мача на български тимове от четвъртфиналите. ТЕЦ Марица Изток 2 се изправи срещу фаворита на състезанието Azersun, който дойде с много дълъг състав и национали от Европейското първенство, където Азербайджан стана шампион тази година.

Азерите поведоха с 2:0, но Иван Манев и Мирослав Маринов възстановиха равенството след почивката. Стигна се до дузпи, където и двата отбора бяха много точни. Все пак вратарят Пламен Костов изчака своя шанс и хвана наказателен удар, след което бившият национал и капитан на Левски Владимир Гаджев изпрати вкъщи азерите със своето изпълнение.

Отборът на Лев Инс бе по-скоро фаворит в мача с Vakifbank Турция, но срещата започна лошо за сините, които изоставаха в резултата през почти цялото време. Николай Маринов направи пореден много силен мач за нашия тим, като изравни за 2:2 3 минути преди края, а националът Димитър Александров вкара победния гол в последната минута. Отново Маринов бе отбелязал и първия гол за нашия тим в срещата.

Днес ТЕЦ Марица Изток 2 излиза срещу английския Starz League - силен съперник с играчи с отлична физика. Лев Инс пък играе с Gemina Cluj от Румъния. При победи на нашите отбори, те ще се изправят един срещу друг на полуфинал.