Елитният Пирин (Благоевград) разгроми съименника си от Разлог с 6:0 във втората си контрола от началото на подготовката, играна в Белица.

Още в петата минута на мача тимът от Разлог пропусна дузпа, след като Веселин Ганев спаси удара на Тодор Пандев.

Станислав Костов откри резултата в 25-ата, а две минути по-късно след самостоятелна акция се разписа и Борис Кондев. В 43-ата минута с попадение се отчете и новото попълнение Благой Пасков.

След почивката треньорът Йордан Боздански изцяло нов състав. В 67-ата минута Веселин Стойков се разписа след асистенция на Драги Коцев. Четвърт час преди края Калоян Стоянов реализира след блестяща асистенция на Зоран Златковски, а пет минути по-късно Златковски оформи крайното 6:0 след пас на Стойков.

Следващата контрола на Пирин е в събота от 10:00 часа в Банско, когато съперник на “орлетата” е Монтана./БЛИЦ