Младежкият национален отбор на България по футбол победи Гана с 2:1 в контрола, играна в Мездра. Нашите със селекционер Михаил Мадански надиграха актуалния световен шампион до 20 години. Гана спечели последното световно първенство, което се проведе миналата година в Египет. На финала африканският тим надделя над Бразилия с 4:3 след дузпи. И двете попадения за младите “лъвове” днес бяха дело на Момчил Цветанов. Почетният гол за гостите бе на Абубакар. Срещата бе наблюдавана от селекционера на мъжете Лотар Матеус.

България поведе още в 3-ата минута. Мартин Тошев намери Момчил Цветанов в наказателното поле и футболистът на Литекс вкара за 1:0. В първите 20 минути нашите имаха превес и пропиляха още няколко положение. При първата си по-сериозна атака обаче гостите от Гана стигнаха до равенството. В 24-ата минута Абубакар довкара топка, която се отби от гредата след удар на играч на Гана. Две минути след това Александър Цветков уцели гредата зад вратаря на африканците. В 29-ата минута Момчил Цветанов вкара за 2:1. Младият играч на “оранжевите” стреля отдясно в наказателното поле, топката рикошира в гредата и попадна в мрежата на африканците.

На почивката Михаил Мадански направи три смени, а в средата на второто полувреме пусна още няколко нови играчи. В 55-ата минута Мартин Тошев стреля след пас на Александър Киров, но защитник на Гана изчисти от голлинията. Две минути след това Илия Миланов с глава също не успя да преодолее вратаря на Гана. В 75-ата минута Симеон Мечев пробва далечен шут, но стражът изби, след което Киров пропусна. В добавеното време Иван Вълчанов би, но отново нямаше успех заради добрата намеса на вратаря на Гана./БЛИЦ

Двубоят по минути с БЛИЦ
3 - topka.jpg ГООЛ за България, голмайстор Момчил Цветанов, който получи пас от Мартин Тошев и преодоля вратаря на гостите
11 - нова атака на България, Момчил Цветанов получи в наказателното поле, но вратарят Джеймс се намеси и отрази
18 - ШАНС за България. Момчил Цветанов изпълни технично пряк свободен удар, прехвърли стената, Мартин Тошев получи, но би над вратата
24 - topka.jpg ГООЛ за Гана, голмайстор Абубакар. Той довкара топката, която се отби от гредата след удар на друг играч на Гана
26 - ГРЕДА за България след удар на Александър Цветков
29 - topka.jpg ГООЛ за България, голмайстор Момчил Цветанов. Той стреля отдясно в наказателното поле, топката първо срещна гредата и влезе във вратата на Гана
42 - ПРОПУСК на Мартин Тошев,
който направи двойно подаване с Пашов, но стреля покрай гредата
45 - край на първото полувреме
-----------------------------------------------------------------
46smqna.jpg три смени в състава на България, излизат Стефано Кунчев, Момчил Цветанов и Даниел Димов. В игра се появяват вратарят Пламен Илиев, Илия Миланов и Александър Киров
54 - Кофи бе изведен сам срещу вратаря Пламен Илиев, влезе в наказателното поле и шутира силно, но стражът успя да избие
55 - ПРОПУСК след удар на Мартин Тошев от наказателното поле. Той получи центриране от Александър Киров, спря топката и би, но защитник изби от голлинията
56 - Лотар Матеус напуска стадиона
57 - удар на Илия Миланов с глава след изпълнение на корнер, но вратарят на гостите улови
75 - далечен удар на Симеон Мечев, вратарят избива. След това Александър Киров пропусна да отбележи отбилзо