Юношеският национален отбор на България до 15-годишна възраст постигна втора победа срещу връстниците си от Косово в рамките на три дни. Селекцията на Йордан Петков този път се наложи с 2:1 в приятелския мач, игран в Национална футболна база “Бояна”.

В първата среща "лъвчетата" спечелиха с 2:0.

Гостите от Косово откриха резултата още в 11-ата секунда на контролата, когато Соколи се разписа с красив удар от далечна дистанция. Момчетата на селекционера Йордан Петков се опитаха да възстановят веднага равенството, но до края на първото полувреме така и не стигнаха до гол във вратата на гостите.

Сториха го обаче веднага след почивката – в 49-ата минута Радослав Караманов бе изведен зад гърба на косовската отбрана и с хубав диагонален изстрел направи резултата 1:1.

Българската селекция продължи да преследва победното попадение и го постигна в самия край на срещата. В последната минута на редовното време топката стигна до резервата Венислав Михайлов, който не остави шансове на вратаря на съперника с удар от границата на наказателното поле. Така България U15 се поздрави със заслужен втори успех над талантите от Косово.