България победи Италия с 9:8 в приятелски мач между легенди на двете страни в зала „Арена Асарел“ в Панагюрище. С тази среща бе закрит международният детски турнир за купата "Проф. д-р Лъчезар Цоцорков".

В българския тим играха трима бронзови медалисти от САЩ'94 - Емил Костадинов, Цанко Цветанов и Бончо Генчев, както и легендата на Левски Георги Иванов – Гонзо. Дончо Донев, бившият вратар на Нефтохимик Йордан Господинов и Асен Караславов допълниха българската селекция.

Една от легендите на Милан Франко Барези водеше „адзурите“, в чийто състав бяха още Стефано Еранио, Маурицио Ганц, Диего Фикара, Морено Торичели и голмайсторът на Мондиале'90 Салваторе Скилачи. На вратата на италианците бе Стефано Такони, който спечели КЕШ с Ювентус през 1985 година.

Началният удар даде внука на проф. д-р Лъчезар Цоцорков – Лъчезар, а още в петата секунда Костадинов изведе Георги Иванов очи в очи с Такони и Гонзо го преодоля за 1:0. Тото Скилачи изравни за гостите, а Дончо Донев направи 2:1. Последва нов изравнителен гол на Скилачи, след чийто удар топката се мина точно под гредата за 2:2.

Бончо Генчев даде аванс на България за трети път, но голмайсторът на световното през 1990 Скилачи оформи своя хеттрик за 3:3. Дончо Донев  вкара нови две попадения и също записа хеттрик. Малко преди почивката Италия получи право да изпълни дузпа, а Йордан Господинов получи контузия. Маурицио Ганц реализира от бялата точка за 5:4.

През втората част Дончо Донев вкара четвърти гол, а Тото Скилачи отговори също с четвърто попадение. Българският тим удари на два пъти гредата в рамките на няколко минути след удари на Караславов и Донев, но след това Гонзо върна аванса от два гола. Българските легенди увеличиха преднината си след комбинация между Гонзо, Бончо Генчев и Дончо Донев, който я завърши за 8:5. Донев вкара шести гол и направи резултата 9:6, а до края на мача Ераниио и Скилачи върнаха две попадения. Последният завърши срещата с пет гола.

България (ветерани) - Италия (ветерани) 9:8
1:0 Георги Иванов, 1:1 Скилачи, 2:1 Дончо Донев, 2:2 Скилачи, 3:2 Бончо Генчев, 3:3 Скилачи, 4:3 Дончо Донев, 5:3 Дончо Донев, 5:4 Ганц-дузпа, 6:4 Дончо Донев, 6:5 Скилачи, 7:5 Георги Иванов, 8:5 Дончо Донев, 8:6 Ганц, 9:6 Дончо Донев, 9:7 Еранио, 9:8 Скилачи