България завърши при 0:0 в гостуването си на Грузия в двубой от група 4 на Лига С от Лига на нациите.

Мачът бе белязан от случилото се с Тодор Неделев преди срещата и последвалата операция на главата. Всички български футболисти излязоха със специални фланелки с неговия лик, а в осмата минута всички на стадиона станаха на крака, за да аплодират Неделев.

Двубоят започна с натиск на домакините, които в първите минути имаха няколко добри възможности за гол, но така и не успяха да затруднят вратаря на България.

Първата възможност за нашите дойде в 20-ата минута, но ударът с глава на Георги Костадинов бе твърде неточен.

В следващите минути грузинците продължиха да залагат на атаки по фланговете и центрирания, но българската отбрана успя да се справи. Полувремето завърши с 9:1 положения в полза на домакините, но без нито един точен удар в двете врати.

Топ Коефициенти за Всички Мачове Всеки Ден!

Второто полувреме започна малко по-добре за нашите, които имаха няколко възможности, в основата на които бе Мартин Минчев, но така и не стигнахме до точен удар.

Грузинците пропуснаха да поведат в 56-ата минута, в която Георге Микаутадзе засече топката, но стреля над вратата.

След час игра пред вратата на Николай Михайлов стана много горещо и първо Пламен Гълъбов изби пред голлинията, а секунди след това вратарят на нашите спаси удар отблизо.

Четвърт час преди края националите ни се отчетоха с два удара към вратата на съперника, дело на Георги Костадинов и Мартин Минчев, но без да застрашат вратаря на домакините. Минчев участва в още една добра атака на нашите в 81-ата минута, когато проби отляво и центрира остро, но без резултат.

Пет минути преди края резервата резервата Гиорги Цитаишвили с можеше да открие резултата за Грузия, но топката премина покрай вратата на Михайлов.

България прекъсна серията от три поредни победи на съперника, който остава начело с 10 точки от 4 мача. България е на трето място с 3 и все още е без победа.

В другата среща от групата Северна Македония победи Гибралтар с 4:0 и заема второто място със 7 точки, гибралтарците са на дъното с точката, която спечелиха срещу България в предишния кръг.

ГРУЗИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:0

По-важното от мача по минути:

0' Всички български футболисти излизат на терена с фланелки с лика  на Тодор Неделев.
1' Начало на двубоя в Тбилиси.
2'  ПРЕТЕНЦИИ за дузпа от страна на домакините! Кварцхелия падна в наказателното поле след контакт с Андриан Краев, но съдията даде знак играта да продължи.
4' Няколко атаки на домакините по двата фланга, но не се стигна до опасност за Михайлов.
8' Всички на стадиона станаха на крака, за да аплодират пострадалия в катастрофа преди мача Тодор Неделев.
13'  Поредна опасна атака за грузинците! Давид Хочолава стреля силно, но ударът му е блокиран.
20'  Първа опасност пред вратата на Грузия. Миланов центрира от фаул за нарушение срещу Мартин Минчев, но Георги Костадинов стреля извън рамката на вратата.
24'  Пореден силен удар към вратата на България, но Божидар Чорбаджийски застана на пътя на топката и я изчисти с глава.
28'  Божидар Чорбаджийски получи удар с главата в лицето. Медицинският екип влиза на терена.
33'  Валери Казиайшвили проби отляво, залъга няколко български бранители и опита центриране, но топката е отбита.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
47'  Атанас Илиев лежи на терена след удар в слабините от съперник.
49'  ШАНС за България! Мартин Минчев отне топката в наказателното поле на Грузия и стреля, но твърде неточно.
51'  Смяна в нашия отбор. Излиза Атанас Илиев, в игра Георги Минчев.
53'  Мартин Минчев опита акробатичен удар от границата на наказателното поле, но удари съперник в корема и получи жълт картон.
56'  СЕРИОЗНА ОПАСНОСТ пред нашата врата! Центриране отляво бе засечено от  Георге Микаутадзе, но топката премина над напречната греда.
61'  НЕВЕРОЯТНИ ВЪЗМОЖНОСТИ за Грузия! Хвича Кварцхелия преодоля Николай Михайлов, но Пламен Гълъбов изчисти от голлинията, а секунди по-късно вратарят на България спаси удар отблизо.
65'  Втора смяна в българския отбор. Излиза Илиян Стефанов, влиза Кристиян Малинов.
72' Георги Миланов центрира към Георги Костадинов в наказателното поле, но ударът му с глава не се получи.
73' Мартин Минчев напредна пред наказателното поле на Грузия и опита удар, но твърде слаб.
76' Удар от статично положение към вратата на Михайлов, топката се отби в стената.
81'  Мартин Минчев проби по лявото крило и центрира остро, но нямаше кой да засече топката и отбраната на Грузия се справи.
85'  Трета смяна за България! Излиза Мартин Минчев, в игра Ивайло Чочев.
85'  МНОГО ОПАСНО положение пред нашата врата! Резервата Гиорги Цитаишвили стреля, но топката премина покрай гредата.
90+2' Разбъркване пред вратата на Михайлов, но не се стигна до удар.
90+5' Край на мача.

Georgian Football Federation - YouTubeГРУЗИЯ: 1. Георги Лория -  23. Лаша Двали, 4. Гурам Кашия, 3. Давид Хочолава, 15. Иракли Азаров (63 10. Отар Китейшвили)  - 11. Саба Лобянидзе, 14. Гурам Гиорбелидзе (63 9. Зурико Давиташвили ) , 16. Ника Квеквешкири, 7. Хвича Кварцхелия - 8. Валери Казиайшвили (52 19. Гиорги Цитаишвили) , 22. Георге Микаутадзе
Резерви: 12. Гиорги Мамардашвили, 17. Лазаре Капутадзе, 2. Отар Какабадзе, 5. Соломон Хверкалия, 6. Гиорги Абурджания, 13. Мамука Кобакхидзе, 18. Буду Зивзивадзе, 20. Валдимер Мамучашвили, 21. Валериан Гвилия
Треньор: Вили Саньол

Bulgarian Football Union - WikipediaБЪЛГАРИЯ: 13. Николай Михайлов (К) – 2. Иван Турицов, 4. Божидар Чорбаджийски, 21. Пламен Гълъбов, 14. Антон Недялков – 20. Андриан Краев, 7. Георги Костадинов  – 17. Георги Миланов, 22. Илиян Стефанов (65'  16. Кристиян Малинов), 19. Мартин Минчев  (85 18. Ивайло Чочев) – 9. Атанас Илиев (51' 10. Георги Минчев)
Резерви: 1. Светослав Вуцов, 23. Иван Дюлгеров, 3. Андреа Христов, 5. Виктор Попов, 6. Филип Кръстев, , 12. Едисон Йорданов, 15. Петко Христов
Треньор: Георги Иванов

Съдия: Еспес Ескас, Норвегия
Стадион: "Борис Пайчадзе Динамо Арена", Тбилиси
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия