Юношеският национален отбор на България до 16 години загуби с 1:2 от Сърбия в контрола, която бе играна на Националната футболна база в Бояна. Мачът бе част от подготовката на отбора за европейските квалификации по-късно през сезона.

Никша Делибашич с удар от близка дистанция и Михайло Укракович дадоха сериозен аванс за гостите още след 20 минути игра. Младите "лъвчета" намалиха три минути преди края на първата част чрез Константин Димитров след комбинация с Пламен Паршев.

След почивката и двата тима изпуснаха няколко добри ситуации, като за България Димитър Петров отправи два опасни далечни удара, но не намери целта.

В четвъртък двете национални гарнитури ще изиграят втори приятелски мач на базата в Бояна.