Женският национален отбор на България загуби с 0:3 при визитата си на западните съседки от Сърбия и допусна четвърто поражение в група 8 от квалификациите за световното първенство през 2023 година в Австралия и Нова Зеландия.

Домакините поведоха в 30-ата минута с гол на нападателката на Байерн Йована Дамянович, която удвои аванса четвърт час след началото на второто полувреме. В 84-ата минута Невеня Дамянович от ЦСКА (Москва) оформи крайния резултат.

След поредната загуба българките остават на последно място в групата без нито една спечелена точка и голова разлика 0:16. Сръбкините се изкачиха на трета позиция с 6 точки. Лидер е Германия с 12 точки пред Португалия с 11, а след Сърбия са Турция с 4 и Израел с една точка.