Националният отбор на България за аматьори завърши 1:1 със Сан Марино във втория си двубой от група 6 на междинния квалификационен кръг на УЕФА Купа на регионите. Равенството на ст. „Албена“ не отразява реално събитията на терена, тъй като българският тим имаше превъзходство през целия двубой и пропусна доста положения, с които можеше да се поздрави с изразителен успех.

Тимът на Йордан Юруков натисна още в началото и можеше да открие след изстрели на Боян Стойнев и Крис Вълчинов. Все пак логичното се случи в 41-вата минута, когато Мартин Кръстев проби отляво и преодоля вратаря Броколи. След почивката мачът се изнерви, а словашкият рефер Петер Кралович се превърна в главно действащо лице. В 70-тата минута арбитърът пресилено отстрани от игра Борис Янков за втори жълт картон, а в 82-рата отсъди много спорна дузпа за Сан Марино, реализирана от Мема за 1:1. До края, макар и с човек по-малко, българският тим пропусна няколко отлични положения, за да се поздрави с успеха.

Последният двубой на България от групата е срещу Република Ирландия на 31 октомври от 15:00 часа на стадион „Спартак“ във Варна.

Съставът на България: 12. Костадин Котев, 20. Радослав Михалков (86 – Павел Тодоров), 5. Боян Стойнев, 4. Георги Маджаров, 7. Емил Трендафилов, 14. Калоян Петров (71 – Лъчезар Дафков), 8. Стефан Методиев (86 – Жулиан Манолов), 22. Калоян Радков, 11. Крис Вълчинов (60 – Боян Ефтимов), 8. Борис Янков, 21. Мартин Кръстев