Юношеският национален отбор на България до 18 години записа впечатляваща победа с 3:0 над Украйна в контролна среща. Двубоят се игра на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград, а с играта си възпитаниците на Ангел Стойков оставиха отлични впечатления.

Младите „лъвчета“ имаха тотално превъзходство през по-голяма част от двубоя, като още до почивката пропуснаха да материализират няколко изгодни положения.

България U18 успя да преодолее украинската отбрана за първи път в 65-ата минута, когато отличен извеждащ пас на Филип Кръстев намери резервата Денислав Ангелов, който откри резултата с удар покрай вратаря.

В самия край на мача паднаха още две попадения – в 86-ата минута Шамиш си отбеляза автогол след разбъркване пред украинската врата, а две минути по-късно Галчев бе най-съобразителен след изпълнение на Владимир Николов от фаул и оформи класическата победа на „лъвчетата“.

В събота (23 март) от 14:00 ч. в Симитли България U18 ще изиграе втората си проверка срещу връстниците си от Украйна.

Съставът на България: 1. Исмет Кисьо, 3. Тодор Петков, 20. Ивайло Иванов, 5. Димитър Балинов, 8. Александър Тодоров, 14. Филип Кръстев, 9. Мартин Петков (71 – 22. Патрик-Габриел Галчев), 10. Владимир Николов, 11. Димитър Тонев (70 – 6. Йоан Бауренски), 16. Димитър Пройчев, 7. Ияд Хамуд (46 – 21. Денислав Ангелов).
Селекционер: Ангел Стойков

Голмайстори: 1:0 Ангелов (65'), 2:0 Шамиш (86' - автогол), 3:0 Галчев (88')