ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Българският национален отбор гостува на Сърбия в последния мач за двата тима в група „G“ от квалификациите за Евро 2024. Родният представителен тим отдавна загуби шансове за класиране, но може да спре сърбите от участие на европейското първенство в Германия.

За целта трябва да случат две неща. Първо Черна гора да спечели гостуването си в Унгария и второ – България да запише историческа първа победа над Сърбия.

До момента „лъвовете“ нямат успех над „белите орли“, откакто Сърбия стана самостоятелна държава извън различни федерации и обединения като Югославия и Сърбия и Черна гора.

Топ Коефициенти Всеки Ден за Всички Мачове!

Откакто сърбите и черногорците станаха две различни държави през 2006 г., имаме три мача срещу западните ни съседи. В тях имаме две загуби и едно равенство.

Последният ни успех над национален отбор, в който участва Сърбия, е записан преди повече от 20 години. На 27 март 2003 г. в Крушевац „лъвовете“ печелят с 2:1. Стилиян Петров открива за България в 13-ата минута. Дарко Ковачевич изравнява в 29-ата, а десет минути след почивката Светослав Тодоров носи успеха за селекцията на Пламен Марков.

SerbiaСЪРБИЯ – БЪЛГАРИЯBulgaria

Днес от 16:00 часа по БНТ 1 и БНТ 3
Лесковац, „Дубочица“
Съдия: Ерик Ламбрехтс (Белгия)

ВЕРОЯТНИ СЪСТАВИ
Сърбия: В. Милинкович-Савич, Миленкович, Велкович, Павлович, Живкович, Гудел, Илич, Младенович, Тадич, Лукич, Митрович
Селекционер: Драган Стойкович

България: Наумов, В. Попов, Ж. Атанасов, Ал. Петков, Турицов, Груев-младши, Краев, Десподов, Делев, Минчев
Селекционер: Илиан Илиев

Баланс: 33 мача, 19 победи за Югославия/Сърбия и Черна гора/Сърбия, 7 равенства, 7 победи за България
Баланс само срещу Сърбия: 3 мача, 2 победи за Сърбия, 1 равенство