България спечели европейското първенство по футбол за железничари след победа над Германия с 2:1 на финала в Албена.

В националния железничарски отбор преобладават състезатели на Балкан (Ботевград), а треньор е Иван Редовски, който е треньор на клуба.

Бившият футболист на Локомотив (София) и Надежда (Доброславци) Калоян Бонев откри резултата още в осмата минута, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле. Селекцията на Иван Редовски покачи на 2:0 след хубав гол на защитника Димитър Руйчев в 55-ата.

Германците върнаха едно попадение в 60-ата минута. През целия финален двубой, а и във всички останали мачове, българските футболисти владееха инициативата и не загубиха нито една среща.

Интересна подробност е, че старши треньорът Иван Редовски е начело за трети пореден път, а преди 20 години печели европейската титла и като футболист. Това е общо четвърта титла за нашата страна в този турнир, а последната беше именно през 2003-а година.