Юношеските национали до 17 години загубиха втория си двубой в група 8 на елитната квалификация за Евро 2022. "Трикольорите" отстъпиха на Португалия с 1:2 в директен сблъсък за първото място.

В предишния си мач "лъвчетата" победиха Финландия с минималното 1:0, докато иберийците разгромиха Ирландия с 4:1.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Португалците записаха своята втора победа и си гарантираха участие на елитното първенство, за което се класира победителят от всяка група, както и най-добрите 7 сред вторите тимове от всички 8 групи.

Резултатът бе открит от България във втората минута на срещата. Тогава Роберто Райчев изведе Нгуен До по левия фланг, който без да се бави намери Борислав Маринов в малкото наказателното поле за 1:0.

Три минути по-късно португалците можеха да изравнят, след като рикошет в Маринов за малко не изненада Алекс Божев, но стражът внимаваше и изби.

В 30-ата минута Джало от Португалия възстанови равенството.

През втората част срещата продължи да бъде доста динамична. Две минути след подновяването на играта Родриго Рибейро пропусна целта. В 52-ата минута Божев спаси опасен удар на Жоао Велосо.

Португалците продължиха да тормозят отбраната на България, както и вратаря Божев, но той направи серия от добри спасявания.

Густаво Варела все пак съумя да преодолее Божев и да изведе тима си напред в 86-ата минута на мача, а асистенцията дойде от Джало. Малко по-късно Алфонсо Морейра пропусна целта. Така в крайна сметка Португалия спечели двубоя.

България - Португалия 1:2
1:0 Маринов (2), 1:1 Джало (30), 1:2 Густаво Варела (86)

Стартови състави:

България: 1. Алекс Божев, 2. Слави Чакъров, 15. Петър Господинов, 5. Росен Маринов, 4. Симеон Василев, 15. Нгуен До, 8. Антоан Стоянов, 20. Неджиб Хаджа, 10. Асен Митков, 9. Роберто Райчев, 11. Борислав Маринов

Португалия: 12. Диого Фернандеш, 2. Жоао Консейсао, 3. Луиш Гомеш, 14. Диого Монтейро, 13. Мартим Фернандеш, 16. Джало, 15. Рафаел Луиш, 8. Жоао Велозо, 19. Иван Лима, 7. Родриго Рибейро, 20. Жозе Родригеш