Националният отбор на България до 19 години допусна загуба с 0:2 от връстниците от Сърбия в контрола, играна в Правец. Срещата бе част от подготовката на водения от Светослав Тодоров тим за предстоящите квалификации за Евро 2016.

Гостите бяха по-добрият отбор през по-голямата част от мача и логично се поздравиха с крайния успех. В 30-ата минута Александър Лутовац засече центриране на Попопвич и откри резултата. В началото на втората част сърбите реализираха втори гол, дело на Неманя Главчич, който ссъс силен шут не остави шансове на Михайлов.

Контролата в Правец бе изгледана от члена на изпълкома Емил Костадинов, селекционера на младежкия национален отбор Тони Здравков, заместник изпълнителния директор на БФС Павел Колев, техническият директор на юношеските национални отбор Павел Панов и скаутът на Левски Асен Букарев.