Националният отбор на България започна с победа над Гренада участието си на тазгодишното световно първенство по футбол за бездомни хора в норвежката столица Осло. Късно във вторник нашият тим надигра представителите на карибската държава с 6:3.

Първото полувреме завърши 3:0 за България, а при 5:1 във втората част съперникът успя да реализира две попадения. Първи в мача вкара Крум Маринов от столичния квартал „Факултета”. Впоследствие три гола отбеляза съкварталникът му Петър Асенов, а два реализира и капитанът Сами Дуков от Стара Загора.

България е в Група "А" на Мондиала, в която са още Индонезия, Зимбабве, Израел и Словения. В първите си мачове от Група "А" на турнира Индонезия надигра Зимбабве с 9:2, а Израел спечели с 4:1 срещу Словения.

Световното първенство по футбол за бездомни хора беше открито вчера от принцесата на Норвегия Мете-Мари, министърът на труда и социалната политика на скандинавската държава Аникен Хаугли и кметът на Осло Мариане Борген.