Националният отбор на България за девойки до 17 год. започна със загуба участието си на домакинския Европейски шампионат. Тимът, воден от Троян Радуло, отстъпи с 1:3 от Португалия в Добрич.

Единственото попадение за нашия тим вкара Здравка Парапунова пред около три хиляди зрители на стадион "Дружба" и принуди португалките да се бранят в началото на втората част.

Нашите момичета изоставаха в резултата след 8 минути игра. 8-ата минута. Виктория Димова отби изстрел на Ана Албукерке, но Мария Алагоа притича и вкара на празна врата за 1:0. В 29-ата минута в опита си да изчисти една топка Вивиане Бесет си вкара автогол.

Така се стигна до добавеното време на първата част, когато Здравка Парапунова реализира. Нашата състезателка центира топката по посока на рамката на Адриана Роча. Последната обаче подцени ситуацията и резултатът беше намален - 1:2.

Крайното 3:1 за Португалия вкара в 77-ата минута, когато Неграо вкара покрай Димова.

България - Португалия 1:3
0:1 Алагоа (8), 0:2 Бесет (29 - автогол), 1:2 Парапунова (45), 1:3 Неграо (77)

Стартови състави:
България: Димова, Попова, Найденова, Бесет, Стойчева, Йорданова, Динева, Иванова, Джалева, Парапунова, Палагачева

Португалия: Роча, Милер, Албукерке, Кореа, Силва, Жасинто, Алагоа, Неграо, Ферейра, Асусена, Пинтасилго