Локомотив (Пловдив) падна с минималното 0:1 от австрийския Вакер Инсбрук в първата си контрола от лагера в Турция. Единственото попадение в двубоя падна в 48-ата минута, когато се разписа Хаузер. Както е известно, само преди дни Вакер Инсбрук мери сили с друг наш отбор - ЦСКА, като "армейците" надделяха с 2:1.

Любопитното е, че контролата на Локо (Пд) с австрийците беше ръководена от българския рефер Владимир Овчаров, който е родом от Смолян, но сега живее в Швейцария.

През първото полувреме играчите на Вакер Инсбрук удариха греда. Това се случи още в първите минути на мача.

До почивката Диего Фераресо пък отправи опасен удар към вратата на австрийците, но не успя да се разпише.

През втората част неофициален дебют с екипа на Локо (Пд) направи бившият нападател на БАТЕ Борисов Владислав Мирчев.

След инкасираното попадение в 48-ата минута "смърфовете" създадоха няколко добри положения, но така и не успяха да изравнят и да избегнат поражението.

ЛОКОМОТИВ (Пловдив) - ВАКЕР ИНСБРУК (Австрия) 0:1
0:1 Хаузер (48)

Съставът на Локо (Пд): Йордан Господинов, Костадин Марков, Валери Георгиев, Мартин Кавдански, Георги Мечечиев, Даниел Георгиев, Христо Златински (кап), Диего Фераресо, Станислав Маламов, Рангел Абушев, Георги Стефанов (Жилков, Ковачев, Стамов, Михайлов, Станков, Запрянов, Садула, Мирчев)

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА