Футболистките на НСА (София) загубиха с 0:2 като гост на Расинг Юнион в Люксембург в мач от първия квалификационен кръг на женската Шампионска лига. Така българският шампион заема четвърто място в група 8.

Двете попадения за домакините от Расинг Юнион отбеляза Софи Куатрана в 56-ата и 67-ата минути. В 36-ата минута Полина Ръсина пропусна дузпа за НСА.

В група 8 от първия квалификационен кръг в женската Шампионска лига бяха още съставите на Галатасарай (Турция) и БИИК Шимкент (Казахстан).

В първата си среща на 4 септември, също в Люксембург, където се провежда надпреварата, българският първенец загуби с 0:3 от казахстанския БИИК Шимкент и отпадна от битката за класиране напред в Шампионската лига.

Галатасарай и БИИК Шимкент ще играят един срещу друг, за да определят победителя в групата.

В първия кръг участват 43 отбора, които бяха разпределени в 11 групи – десет по четири състава и една с три. Победителите от 11-те групи се класират за втория кръг.