Сборният отбор на БЛИЦ и “7 дни спорт” падна гадно с 1:4 от “24 часа” в първи мач от турнира Макдоналдс Медия лига. Няма какво да си кривим душите, “часовете” и техният ас Найден Тодоров ни разказаха играта. Найденчо ни заби три парчета, първото от които мегакрасиво – след зверска задна ножица. Но и реферът, пустият му рефер, повлия върху конфузното поражение. Оказа се, че Стефчо Чолаков от “24 часа” е с нередовна картотека. Спор няма, младежът доста я пипа топката, ала се оказа, че е уреден по втория начин за участие в турнира. Именно той ни бодна четвъртия гол. Честта на БЛИЦ бе спасена от топрепортера Пламен Славов. Минути преди края Пацката финтира двама “часови” бранители и с красива тупалка препарира техния вратар. Шут, при който Рууни, Муни и всички световни светила биха застанали мирно и да козируват.
Вратарят ни Веско Русинов получи три гола (при четвъртия на врата бе застанал колега от “ 7 дни спорт), но отрази 333 уникални изстрела. Постижение, което Джиджи Буфон само би сънувал. Камен Пламенов пък показа що е туй майсторски шпагати, като на два пъти чистеше топката от голлинията.
Със заместник-главния редактор на “7 дни спорт” Станил Йотов смятахме да подадем контестация след последния реферски сигнал. Първо заради нередовната картотека и второ – голът на Пацо според най-новите правила на ФИФА (Футболни Идиоти, Футболни Аматьори) трябва да се брои за 3. Отделно съдията, ах този съдия, ни отмени едно голче. Ама след дълга консултация с Йотов и останалите колеги “седмаци” решихме да ударим по една бира и утолим мъката вместо да се занимаваме с протести. В крайна сметка битият бит, а такованият такован. Е, ние бяхме само бити днес...