Женският национален отбор по футбол на България отстъпи с 1:4 на Сърбия в квалификационен мач за Световното първенство през 2023, който се проведе вчера на стадион „Локомотив“ в Пловдив.

Гостите поведоха в 20-тата минута с гол на Миятович. В 33-тата Миливойевич удвои резултата, а в заключителните минути на първото полувреме Дамянович отбеляза третия гол в българската врата.

В началото на второто полувреме България достигна до попадение, дело на Ивана Найденова, но това не спря устрема на противниковите футболистки, които в 89-тата минута оформиха крайното 1:4 с гол на Дамянович.

Съставът на България: 12. Роксана Шахънска, 2. Николета Бойчева (К), 3. Яница Иванова, 4. Моника Ръжгева (60‘ 20. Яна Динева), 5. Нора Димитрова, 8. Лора Петрова, 14. Димитра Иванова, 18. Полина Ръсина (46‘ 11. Биляна Пенчева), 19. Йоана Станкова (77‘ 6. Гергана Илийчева), 21. Юлияна Александрова (67‘ 9. Евдокия Попадинова), 22. Ивана Найденова (77‘ Вероника Гоцева).
Селекционер: Силвия Радойска