Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

Детският тим на "Левски" (родени 1998 г.) спечели Купата на БФС след като на финала разби Славия с убедителното 4:0. Два гола за успеха на "сините" отбеляза синът на Даниел Боримиров - Алекс, а по един добавиха Илиян Стефанов и Ангел Сираков. Двубоят се игра на градския стадион в Правец и беше ръководен от международния рефер Николай Йорданов, на когото асистираха Веселин Мишев и Венцислав Гаврилов. Същата съдийска тройка в неделя ще бъде и на вечното дерби "Левски" - ЦСКА - от 17:45 часа на Националния стадион "Васил Левски".

Младите „сини" таланти имаха преимущество през целия мач и не оставиха никакво съмнение в превъзходството си, надигравайки избраниците на бившия вратар на "Левски" Здравко Здравков-Фози.

Още в 4-ата минута Алекс Боримиров откри резултата, след като се разписа от дузпа, която беше отсъдена за нарушение на Мартин Тодоринов срещу Ангел Сираков. Четири минути по-късно Боримиров проби по дясното крило, подаде към Русев, той прехвърли към Илиян Стефанов, който от десетина метра бе точен за 2:0.

В 31-ата минута резултатът стана класически в полза на "Левски", след като Янев центрира, Ангел Сираков отправи неособено силен, но много точен удар, с който прати топката в мрежата.

Крайното 4:0 оформи Алекс Боримиров, който се възползва от дълъг пас на Георги Русев, овладя топката, нахлу в пеналта и шутира покрай вратаря, вкарвайки втория си гол в мача.

Утре от 17:00 часа на стадион "Ивайло" във Велико Търново пък Черно море и Литекс спорят за Купата при юношите младша възраст, родени 1996 г.

В четвъртък на стадион "Раковски" в Севлиево ще се състои битката при старшата възраст (родени 1994 г.) - Спартак (Пловдив) - Чавдар (Етрополе).

"ЛЕВСКИ" - СЛАВИЯ 4:0
(финал за Купата на БФС при децата - родени 1998 г.)
1:0 Алекс Боримиров (4-дузпа), 2:0 Илиян Стефанов (8), 3:0 Ангел Сираков (31), 4:0 Алекс Боримиров (48)