Убедителният лидер в Югоизточната В група “Ботев” Пловдив записа поредна победа. “Канарчетата” разбиха Марица с 4:0. Двубоят се игра на стадион „Христо Ботев” пред 3700 зрители. Гол и две асистенции за „жълто-черните” записа Тодор Тимонов. Освен него се разписаха още Йордан Минев и Ридван Хаджифейзула на два пъти. „Канарчетата” започнаха добре и само за половин час успяха да оформят крайния резултат от този двубой. Владо Байрев нацели гредата във 2-ата минута, а след още две Ридван Хаджифейзула откри за 1:0. В 12-ата минута отново Хаджифейзула удвои преднината на “канарчетата”. Най-красивият момент в мача бе в 29-ата минута, когато Йордан Минев отбеляза гол шедьовър. Тимонов центрира от левия фланг и Близнака от воле разстреля Артакиев за 3:0. Последното попадение бе дело на Тимонов в 31-ата минута. Бившият футболист на ЦСКА и Анжи се разписа след индивидуален пробив и удар в долния десен ъгъл. В сряда “Ботев” гостува на Родопа Смолян в междинния 32 кръг на първенството./БЛИЦ