“Ботев” (Пловдив) победи Созопол с 1:0 в мач от 33-ия кръг на Югоизточната "В" група. Срещата се игра на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. Автор на попадението за "жълто-черните" бе Ирфан Юсеинов, който се разписа в 75-ата минута. Единственото по-сериозно положение пред вратата на Созопол през първото полувреме “Ботев” създаде още в 5-ата минута. Тодор Тимонов намери по-перфектен начин Владимир Байрев на границата на наказателното поле, който от воле отправи много силен и точен удар, но стражът на гостите се намеси.

През втората част треньорът на “Ботев” Костадин Видолов изкара голмайстора Атанас Курдов и пусна Ридван Хаджифейзула. В 60-ата минута “Ботев” бе много близо до откриването на резултата. Тодор Тимонов нанесе опасен удар от границата на наказателното поле, но отново вратарят на Созопол се намеси добре и изби. В 75-ата минута “канарчетата” откриха резултата след прекрасен гол на влезлия като резерва Ирфан Юсейнов, който засече с глава центриране и донесе трите точки на тима./БЛИЦ