“Ботев” записа трудна победа с 2:1 в контрола със Спартак (Плевен). Мачът се игра в Трявна при доста високи температури. Атанас Курдов и Йордан Христов се разписаха за “канарчетата”, а Кунчо Кунчев от дузпа бе точен за Спартак.

Пловдивчани стояха по-добре на терена през първата част, в която падна само един гол – на Атанас Курдов. През второто полувреме Петър Хубчев направи няколко смени, като изкара и голмайстора, за да даде шанс на новото попълнение Мартин Стефанов.

В 58-ата минута Спартак получи дузпа и Кунчо Кунчев възстанови равенството. В последната 90-ата минута "жълто черните" вкараха втори гол чрез резервата Йордан Христов, който се бе появил на терена 5 минути преди това.

Следващата проверка на “Ботев” е на 20 юли (сряда) срещу Видима-Раковски в Севлиево.