Ботев (Гълъбово) победи с 1:0 като гост Литекс в мач от 20-ия кръг на Втора лига. Единственото попадение за успеха бе дело на Реджеб  Халил.

Първото полувреме не донесе много емоции, но през второто малкото зрители по трибуните на Градския стадион в Ловеч видяха по-оживен футбол.

Единственият гол падна в 56-ата минута, когато Димитър Трайков отне топката от Тафраджийски напредна и подаде на Реджеб Халил, който  вкара под плонжа на вратаря на Литекс.

В 79-ата минута гол на Литекс правилно не бе зачетен заради явна засада.

В последните секунди домакините имаха претенции за дузпата, но реферът Румен Христов прецени, че няма нарушение и даде знак играта да продължи.

Ботев (Гълъбово) събра 31 точки на четвъртото място преди изиграването на останалите мачове от кръга. Третият Локомотив (София) е с 35. Литекс пък е на границата на изпадащите отбори с 22 точки.