“Ботев” (Пловдив) разби с 5:0 третодивизионния Гигант Съединение в първата си контрола на стадион „Христо Ботев“ това лято. Точни за отбора на Петър Хубчев бяха Атанас Курдов на два пъти, Васил Гуджев, Тодор Тимонов и Петър Атансов.

Двубоят започна с греда на Светослав Асенов и пропуск на Юсеинов преди Курдов да открие в 14-ата минута. Нападателят се пребори за топката след центриране на Юсеинов в наказателното поле и с техничен удар вкара за 1:0. Три минути по-късно скоростна атака на домакините завърши с подаване на Ивайло Димитров към Гуджев, който със страхотно воле от границата на наказателното поле реализира за 2:0. В 22-ата Асенов намери Курдов и стрелецът заби втория си гол в мача за 3:0.

Тодор Тимонов направи 4:0 в 55-ата минута след топовен шут в горния десен ъгъл на вратата. Пак той асистира и за последния гол в мача, който реализиран Петър Атанасов в 68-ата минута.

В понеделник Петър Хубчев качва футболистите на петдневен лагер в комплекса „Цигов чарк“. Там “Ботев” ще изиграе една контролна среща на 3 август срещу Банско в Ракитово.

“Ботев” (първо полувреме): Румен Тинков, Ивайло Димитров, Васил Василев, Владимир Байрев, Николай Илиев, Николай Манчев, Васил Гуджев, Светослав Асенов, Ирфан Юсеинов, Тодор Тимонов, Атанас Курдов

“Ботев” (второ полувреме): Румен Тинков, Костадин Гаджалов, Николай Димитров, Йордан Христов, Емил Аргиров, Васил Гуджев, Петър Атанасов, Николай Манчев, Стоян Марудов, Тодор Тимонов, Атанас Курдов