“Ботев” (Пловдив) разгроми с 4:0 втородивизионния Септември (Симитли) в първата си контрола за годината. Двубоят се игра на терена в село Вълково.

Треньорът на “канарчетата” Милен Радуканов пусна в игра два различни състава, които отбелязаха по два гола във всяко полувреме. Неофициален дебют с екипа на “Ботев” направиха новите попълнения Христо Иванов, Христо Телкийски, Венцислав Бонев и Деян Христов, както и младоците Лазар Марин и Лъчезар Ангелов. За първи път от лятото на терена се появи и Мартин Димов, а с капитанската лента в началото на мача отбора изведе 18-годишният Тодор Неделев. Попаденията за „жълто-черните” вкараха Деян Христов и Петър Атанасов преди почивката, а на два пъти през втората част се разписа Ирфан Юсеинов.

Двубоят започна с два удара от фаул на Тодор Неделев и разбъркване в наказателното поле на Септември, завършило с изчистване на топката. В 6-ата минута гостите пропуснаха да открият, след като удар на Григоров срещна напречната греда над Христо Иванов. В 17-ата минута Деян Христов опита красив прехвърлящ удар, спасен от стража на Септември (Симитли). При третия си опит да вкара Деян Христов. В 22-ата минута нападателят беше изведен от Петър Атанасов и с премерен удар по земя прати топката в долния десен ъгъл за 1:0. Три минути по-късно Йордан Христов можеше да удвои, но ударът му от 20-ина метра профуча покрай вратата. В 34-ата крилото на “Ботев” се възползва от грешка в противниковата защита и асистира на Петър Атанасов, който с удар от границата на наказателното поле направи 2:0.

През второто полувреме Милен Радуканов заложи на изцяло нова единадесеторка и Ботев започна в следния състав след почивката:

В 59-ата минута преднината на „жълто-черните” стана класическа. Ирфатн Юсеинов опита центриране, топката се насочи към вратата, но стражът на Септември я изпусна в мрежата зад себе си. В 75-ата минута Николов от Симитли не се възползва от грешка на Гаджалов и останал очи в очи с Армен Амбарцумян не успя да го преодолее. В 83-ата минута Юсеинов вкара красиво в горния ляв ъгъл след асистенция на Манчев за 4:0./БЛИЦ

“Ботев” (Пловдив) - Септември (Симитли) 4:0
1:0 Деян Христов (22), 2:0 Петър Атанасов (34), 3:0 Ирфан Юсеинов (59) , 4:0 Ирфан Юсеинов (83)

“Ботев” (първо полувреме): Христо Иванов, Аргиров, Рахов, Димов, Бонев, Телкийски, Неделев, Петър Атанасов – И. Димитров, Й. Христов, Деян Христов

"Ботев" (второ полувреме): Армен Амбарцумян, Марин, Костадин Гаджалов, Николай Домакинов, Владимир Байрев, Петров, Николай Манчев, Александър Александров, Ирфан Юсеинов, Ангелов, Атанас Курдов