Ботев (Ихтиман) записа третата си победа в контролните срещи, след като победи с 3:2 Оборище (Панагюрище).

Тимът от Ихтиман откри резултата в 16-ата минута, когато Васил Велев се разписа след центриране от корнер. Момчетата на Валери Свиленов имаха куп чисти положения пред вратата на съперника, но не съумяха да вкарат втори гол до края на 45-те минути.  За Оборище Васил Тачев изравни след отлично изпълнен свободен удар в 44-ата минута.

Станислав Катранков даде аванс на Ботев с гол в 50-ата минута, но след грешка в отбраната на ихтиманци Александър Димитров изравни резултата.

Рангел Игнатов с мощен шут направи резултата 3:2 за Ботев, а до края на мача и двата тима пропиляха по едно чисто положение.

Така Ботев има три от три в предсезонните проверки, след като би Балкан (Ботевград) с 3:1 и втородивизионния Септември (Симитли) с 3:2.