Последният в класирането Ботев измъкна точка от мача с Пирин – 2:2. Срещата се игра в Кюстендил, защото “канарчетата” са наказани с лишаване от домакинство за два мача. За Пирин вкараха Кондев и Младенов, а за Ботев откритието Морини се разписа на два пъти.

Срещата се забави заради административни неуредици на пловдивския тим. Феновете на гостите от Благоевград бяха пуснати на трибуните чак в 7-ата минута и малко след това мачът бе прекратен заради тях. Те засипаха терена с факли и димки и се наложи 2-3 минути да се изчака, тъй като не се виждаше нищо.

В 23-ата минута Кондев откри след пас на Даниел Пеев. В 30-ата Ботев изравни, но Морини вкара от доста спорно положение. Гостите искаха попадението да бъде отменено заради засада.

В началото на второто полувреме Пирин пак излезе напред с гол на Младенов, който бе изведен от Пеев в 56-ата минута. В 80-ата Ботев отново стигна до равенство. След изпълнение на фаул Макенджиев не се намеси добре и Морини направи 2:2./БЛИЦ

БОТЕВ – ПИРИН 2:2
0:1 Кондев (22), 1:1 Морини (30), 1:2 Младенов (56), 2:2 Морини (80)

1 -
Начало на мача
5 - Удар на Даниел Пеев, бранител чисти
7 - Чак в 7-ата минута агитката на Пирин се появи на терена. Около 30 фена на Ботев бяха заели местата си още преди мача
10 - Георги Георгиев с глава стреля близо до вратата, след центриране на Галчев
14 - Опасен удар на Пеев минава покрай вратата
16 - Играта е крекратена за 2 минути, защото феновете на Пирин засипаха терена с факли и димки
22 - ГОООЛ! 1:0 за Пирин. Пеев нахлу в наказателното поле и намери Кондев, който с удар по земята откри резултата
30 - ГОООЛ! Ботев изравнява 1:1. Попадението на Морини е скандално, защото играчите на домакините очакваха засада. Ръководството на Пирин полудя, играчите атакуваха съдията
40 -
Станчев получи контузия и ще бъде заменен от Попев
44 - Пеев намери добре Галчев, но ударът му мина покрай вратата
45 - Край на първата част

46 - Начало на второто полувреме
56  - ГОООЛ! 2:1 за Пирин. Даниел Младенов е изведен от Пеев, финтира вратаря и на празна врата вката за 2:1
77 -
Хубав пас на Пеев,Младенов не успява да се възпозлва
80 - ГОООЛ! 1:2, Ботев изравни. Морини се възползва от грешка на вратаря, след центриране от корнер и вкара за 2:2
90 - Край на мача

Ботев: 12.Лука Бриньоли, 17.Фабио Тинаци, 3.Сириняно, 21.Алфред М'пока, 29.Даниел Ола, 27.Густав Бахойен, 99.Алберто Ребека (64 - Йорданов), 15.Джилберто Дзанолети (89 - Кочев), 11.Иван Караманов, 10.Морини, 32.Карлет

Пирин. 12.Благой Макенджиев, 5.Стефан Станчев (40 - Попев), 25.Мирослав Ризов, 6.Георги Георгиев (46 - Молдованов), 27.Радослав Митревски, 28.Даниел Пеев, 10.Тодор Паланков, 30.Борис Галчев, 9.Цачев (78 - К. Стоянов), 29.Борис Кондев, 17.Даниел Младенов

Стадион: “Осогово”
Съдия: Радан Мирянов
Жълти картони: Ребека, Караманов, Карлет (Б), Георгиев, Пеев, Стоянов (П)