Възроденият Ботев (Пловдив) завърши наравно 0:0 с Брестник в първата си контрола в лятната подготовка. Повече от 2000 души присъстваха на проверката, която се игра на стадион “Христо Ботев” в Пловдив. Двубоят бе доста скучен и почти без чисти голови положения. Първата добра възможност бе за гостите от Бресник в 15-ата минута, но Стойчев не намери по най-добрия начин топката след центриране отдясно и с плонж я изкара в аут. Пет минути по-късно “канарчетата” пропиляха най-чистото си положение в мача. Караматев изведе Запрян Иванов зад защитата, таранът влезе в наказателното поле, финтира защитник, но ударът му с левия крак рикошира в противник и мина на сантиметри от страничната греда.

В 25-ата минута Петър Атанасов от Бресник стреля с глава и топката профуча малко над напречната греда. Последното положение преди почивката бе пропуснато от Ботев. Димитър Байрев стреля право в тялото на защитник.

В средата на второто полувреме след бърза многоходова атака на Брестник топката попадна в Атанасов, който вместо да стреля реши да търси комбинация и сгреши. В ответната атака същото направи и Спас Байрактаров от Ботев./БЛИЦ

Ботев: Илия Николов, Димитър Витанов, Владимир Байрев, Васил Василев, Недко Миленов, Иван Танчовски, Борислав Караматев, Димитър Байрев, Запрян Иванов, Стефан Костадинов, Краси Кръстев
(П. Стоичков, Стил. Енчев, П. Иванов, В. Годжев, С. Асенов, Ангел Рахов, Спас Байрактаров, Бл. Зайцев, Костадин Богданов)

Брестник: Г. Киров, Крум Ловков, Г. Николов, Игнат Дишлиев, Б. Илиев, Венцислав Бенгюзов, Н. Байраков, Гр. Иванов, П. Атанасов, Ал. Стойчев, Е. Салиф
(Хр. Радков, Георгиев, Грозев, Стойков, Вл. Узунов, Костадинов, Денев, Думчев)

Рефер: Георги Кабаков (Пд)
Жълти картони: Витанов (Ботев); Бенгюзов, Байраков, Дишлиев, Ловков (Брестник)