Ботев (Пловдив) продължава напред за Купата на Аматьорската лига след успех с 3:2 като гост над четвъртодивизионния Сокол (Марково). Звездите Георги Какалов и Николай Манчев вкараха голове още в първия си мач след завръщането си при "канарчетата". Другото попадение за Ботев бе автогол, а за Сокол се разписа Иван Караманов.

Капитан на Ботев днес бе рожденикът Васил Василев. Първото попадение във вратата на Сокол падна в 18-ата минута. Вкара го Николай Манчев с отлично изпълнение на пряк свободен удар, пращайки топката в сглобката на вратата. Секунди след това Георги Какалов се озова сам срещу стража на домакините Румен Попов, но не успя да го преодолее. В 28-ата защитник на Сокол върна топката към вратаря си, който не можа да я овладее и тя влезе за втори път в мрежата му. В 37-ата минута Иван Караманов от границата на наказателното поле със силен шут намали резултата.

В 52-ата отново Какалов пропусна да вкара, след като бе отлично изведен сам срещу Румен Попов. В 59-ата завърналият се в Ботев от румънския Астра (Плоещ) нападател най-после се отпуши. Какалов пак остана сам срещу Попов и този път не сгреши - 1:3.

В 66-ата домакините стигнаха до второ попадение във вратата, пазена от Петър Стоичков. Вкара го Стоянов за 2:3, но играчите на Сокол нямаха сили за нещо повече и Ботев излезе краен победител и продължава напред в турнира. /БЛИЦ

Съставът на Ботев: 1.Петър Стоичков, 2.Васил Василев, 17.Петко Фанев, 13.Роналд Донев, 11.Красимир Кръстев, 8.Пейо Батинов, 15.Илиан Енчев, 20.Николай Манчев, 10.Иван Площаков, 16.Илиан Христов, 14.Георги Какалов