Ботев (Пловдив) победи с 3:1 като гост четвъртодивизионния Сокол Марково в двубой от турнира за купата на България и премина в следващия кръг. Попаденията за „жълто-черните” реализираха Ридван Хаджифейзула, Атанас Курдов и Красимир Кръстев. Почетното попадение за домакините отбеляза по-големият брат на Наско - Евгени Курдов.

В 38-ата минута Уджев изведе зад гърба на зашитата Ридван Хаджифейзула и той с левия крак стреля покрай вратаря за 0:1.

Второто полувреме започна с пропуск на Сокол, след като Евгени Курдов центрира отдясно, а Николай Петров не уцели добре топката на два метра от опразнената врата.

Наско Курдов направи 2:0 за Ботев в 59-ата минута, след като довкара рикоширала в гредата топка. Евгени Курдов реализира почетното попадение за Сокол (Марково), а крайното 3:1 за Ботев оформи влезлият като резерва Краси Кръстев с прехвърлящ удар в 84-ата минута.

В следващия кръг Ботев Пловдив ще се изправи срещу друг четвъртодивизионен клуб Тракия Стамболийски./БЛИЦ