Ботев (Пловдив) се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България. "Канарчетата" сътвориха спектакъл срещу Пирин (Гоце Делчев) и надделяха с 6:3. Тодор Неделев, Фелипе Бризола и Жоао Пауло забиха по два гола във вратата на домакините.

Пирин поведе с попадение на Борислав Хазуров в 38-ата минута, но още в следващата атака Ботев изравни чрез Бризола.

Капитанът Неделев вкара за 1:2 в 53-ата минута, а в следващата Жоао Пауло направи 3:1 в полза на Ботев.

Отново португалецът бе голмайстор в 64-ата минута, за да стане резултата 4:1 за пловдивчани. Лауан намали преднината на "канарчетата" с гол от дузпа в 69-ата минута, но след само две минути Ботев отново вкара. Голмайстор бе Неделев, който се разписа от дузпа.

В последните 15 минути Бризола вкара още един гол за Ботев, а за домакините се разписа Мехремски.