Ботев (Пловдив) обърна Славия и спечели с 3:2 домакинството си в третия кръг на Първа лига, записвайки първата си победа за сезона. „Канарчетата“ изравниха още през първата част, а в началото на второто полувреме бързо поведоха. В последствие те бяха улеснени и от противника, който дойгра срещата с девет души, след като Димитър Буров и вратарят Марио Кирев напуснаха за по два жълти картона. Между двете изгонвания Ботев стигна до трети гол от дузпа, а „белите“ успяха да намалят в края също от наказателен удар.

Славия започна по-организирано началото и поведе в 15 минута, след като  започналият отлично двубоя Сердер Сердеров се възползва от пас на Ивайло Димитров и останал непокрит реализира за 0:1.

След гола за „белите“ публиката на домакините мигновено реагира и започна да обижда своя отбор. Феновете бяха опразнили сектора за ултрасите.  В началото те не подкрепиха отбора с нито една песен, но в 40-ата минута се забеляза активизирането им, след като  Ботев съумя да изравни. Тодор Неделев в 38-ата минута вкара за 1:1, след като завърши по перфектен начин атака, в която комбинира с включилия се по десния фланг. Иван Стоянов,  Иван Стоянов стреля покрай вратата.

Второто полувреме започна кошмарно за Славия, след като Ботев стигна до пълен обрат чрез Жоао Паоло в 47-ата минута. 5 минути по-късно „белите“ останаха и с човек по-малко, след като  Димитър Буров си изкара два жълти картона за една минута.

Мъката за софиянци бе пълна, след като вратарят Марио Кирев направи дузпа срещу Жоао Паоло, а Неделев покачи на 3:1.

Стражът дори остави тима си с 9 души, след като нападна едно от децата, подаващи топките и получи втори жълт картон в 72-ата минута.

Славия намали чрез Ивайло Димитров, който бе точен в 88-ата минута след пресилена дузпа за тима му, но „белите“ нямаха сили достигнат до равен.

С победата Ботев се изкачи на осмо място с 4 точки, а Славия остава последен 14-и.

Ботев (Пловдив) – Славия 3:2
0:1 Сердеров (15), 1:1 Неделев (38), 2:1 Жоао Паоло (47), 3:1 Неделев (64-дузпа) 3:2 Ивайло Димитров (88-дузпа)

Ботев:   22 Георги Георгиев, 25 Крум Стоянов ( smqna.jpg 46- 71 Милен Кикарин jalt.jpg ), 2 Цветомир Панов jalt.jpg , 20 Серкан Юсеин, 16 Стенио, 5 Кристиан Димитров ( smqna.jpg 46- 14 Меледже Омнебес), 8 Тодор Неделев   ( smqna.jpg 84- 45 Наско Милев), 7 Фелипе Бризола, 37 Жоао Паоло jalt.jpg 73 Иван Стоянов, 9 Асен Чандъров
Резерви: 21 Мартин Димитров, 71 Милен Кикарин, 3 Атанас Ташолов, 22 Милко Георгиев, 45 Наско Милев, 14 Меледже Омнебес, 88 Даниел Кутев
Треньор: Николай Костов

Славия: 13 Maрио Кирев jalt.jpg Червен картон , 21 Георги Пашов ( smqna.jpg 89- 15 Калоян Кръстев ) , 15 Петко Христов, 6 Александър Бранеков, 5 Димитър Буров jalt.jpg Червен картон, 14 Ивайло Димитров jalt.jpg , 27 Емил Мартинов, 8 Божидар Васев, 18 Евгений Тюкалов ( smqna.jpg 55-5 Александру Джурджу), 35 Георги Йомов ( smqna.jpg 74- 1 Георги Петков) , 9 Сердер Сердеров
Резерви: 1 Георги Петков, 4 Никита Сергеев, 5 Александру Джурджу, 10 Янис Карабельов, 15 Калоян Кръстев, 23 Емил Стоев, 7 Борислав Балджийски
Треньор: Александър Тарханов

Пловдив, „Коматево“
Съдия: Стефан Апостолов

Всичко за Първа лига - ТУК
ТВ програма на Първа професионална лига

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ПО МИНУТИ

2 - Сердер Сердеров бе намерен на изгодна позиция в наказателното поле, но ударът му попадна в ръцете на Георги Георгиев.

4 - Жоао Паоло падна в наказателното поле на Славия след съприкосновение с Петко Христов, но съдията подмина ситуацията.

8 - Сердеров отново получи в наказателното поле и пусна в малкия пенал, където Тюкалов и Ивайло Димитров от непосредствена близост не успяха да отбележат.

15 - ГООЛ! При бърза контраатака на Славия, Ивайло Димитров намери в наказателното поле нахлулия Сердеров, който откри резултата - 0:1.

25 - Неделев опита да стреля към вратата от около 25 метра, но ударът му бе изключително неточен.

27 - Неделев опита да прехвърли Кирев с шут от над 40 метра.

29 - Ивайло Димитров опита да вкара със странична ножица след центриране на Пашов, но ударът му мина покрай вратата.

38 - ГООЛ! Неделев изведе Иван Стоянов по десния фланг, той се пребори със защитник на Славия и върна към Неделев, който финтира Марио Китев и отбеляза първия си гол от началото на сезона.

43 - Иван Стоянов стреля покрай вратата на гостите след пробив от дясно.

47 - ГООЛ! Фелипе Бризола стреля, но Кирев изби. Жоао Паоло в добавката изведе Ботев напред.

49  - Опасен удар на Сердеров премина на сантиметри от левия стълб.

52 - За по-малко от минута Димитър Буров си изкара два жълти картона и остави Славия с човек по-малко.

58 - Георги Георгиев се възползва от грешка в защитата на Ботев и опита да прехвърли вратаря, но ударът му мина на сантиметри над вратата.

63 - ДУЗПА! Марио Киров препъна Жоа Паоло в наказателното поле.

64 - ГООЛ! Неделев е точен от бялата точка.

72 - Марио Кирев остави Славия с 9 души, след като нападна едно от децата, подаващи топки и получи втори жълт картон.