Ботев (Пловдив) се наложи с класическото 3:0 в домакинството си на Берое в третото издание на Битката за Тракия през този сезон в Първа лига. Сблъсъкът между тимовете на Николай Киров и Ферарио Спасов е част от спора за квота за турнира Лига Европа. В петък от 20:00 часа предстои реванш в Стара Загора, който обаче беше обезсмислен от "канарчетата".

Играчите на Ботев бяха пълни господари на терена в Коматево и зарадваха феновете си с убедителен успех. Той дойде след голове на Омар Косоко в 14-ата минута, когато снажният нападател прехвърли елегантно Душан Перниш. Бразилецът Фернандо Виана удвои секунди преди почивката, а в 81-ата минута точен беше и Aнтонио Вутов. Юношата на Левски влезе като резерва, а след отбелязаното попадение дикторът обяви, че преди мача на таланта се е родил син. Така 20-годишният Вутов направи празника си двоен.

Припомняме, че крайният победител от двойката, който по всичко изглежда, че ще бъде Ботев, ще се изправи срещу победителя от другия елиминационен плейоф - Верея - Пирин. Tогава ще бъде определен отборът, заемащ седмото място в Първа лига. Той ще играе срещу третия или четвъртия за квота за Лига Европа.

Днешният успех е трети за Ботев срещу Берое през сезона. В Стара Загора "канарчетата" се наложиха с 4:3, а след това на свой терен спечелиха с 2:0.

Пълно разяснение на новата схема на Първа лига
Tелевизионната програма на Първа лига
Всичко за Първа лига

БОТЕВ - БЕРОЕ 3:0
1:0 Oмар Косоко (14), 2:0 Фернандо Виана (45+1), 3:0 Aнтонио Вутов (81)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
7  Омар Косоко напредна към вратата на Берое и подаде на Фелипе Бризола, който насочи добре топката, Перниш обаче спаси, демонстрирайки рефлекс.
14  ГОООЛ! 1:0 за Ботев! Омар Косоко бележи красив гол и хвърля в екстаз феновете на "канарчетата". Домакините организираха отлична контраатака, Неделев подаде на Косоко, който финтира Веселин Пенев и технично прехвърли Душан Перниш от границата на наказателното поле.
18 - ГРЕДА! Късметът спаси Ботев. Антон Карачанаков изпълни пряк свободен удар и впоследствие от голлинията Радослав Терзиев изби в напречната греда, след което Мартин Райнов засече отблизо с глава, Георги Георгиев успя да спаси с върха на пръстите си.
20  "Жълто-черните" претендират за дузпа, но съдията Ангел Ангелов остана безмълвен. Топката срещна лявата ръка на Пламен Тенев след центриране на Лазар Марин отляво и домакините с право искаха 11-метров наказателен удар.
20  Жълт картон за Неделев, който протестираше бурно.
24  Отново Карачанаков затрудни максимално Георги Георгиев от пряк свободен удар, изпълнен на метър от тъчлинията. Стражът на Ботев успя да избие топката.
45+1  ГОООЛ! Фернандо Виана бележи за 2:0! "Канарчетата" организираха многоходова атака, при която Цветомир Панов центрира отдясно към Виана, който от метър пред голлинията засече топката с гърди и я прати в долния ляв ъгъл на Перниш. Гостите претендираха за игра с ръка на бразилския голмайстор, но от телевизионното повторение стана ясно, че попадението е редовно.
45+2 - Край на първото полувреме.
----------------
46 - Начало на второто полувреме.
47  Карачанаков центрира от фаул, Неделев отклони с глава и за малко да си отбележи автогол, но Балтанов успя пред голлинията да изчисти с глава.
56 - Самостоятелен пробив на Мапуку, който стигна до наказателното поле, но си затвори ъгъла. Въпреки това избра да стреля, вместо да комбинира с Борислав Цонев. Вратарят на Ботев Георги Георгиев изби в корнер.
59 - След центриране на Тодор Неделев топката стигна до Радослав Терзиев, но в последния момент Мартин Райнов отклони и Душан Перниш улови.
81  ГОООЛ! Антонио Вутов подпечатва победата на Ботев - 3:0! Балтанов центрира към непокрития в наказателното поле на Берое Вутов, който на далечната греда засече от воле и направи преднината на домакините класическа.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Ботев отвя Берое с 3:0.

Резултат с изображение за фк ботев пловдив
БОТЕВ (Пловдив): 22.Георги Георгиев, 2.Цветомир Панов, 18.Радослав Терзиев , 4.Виктор Генев , 24.Лазар Марин, 17.Лъчезар Балтанов, 14.Яя Меледже, 7.Фелипе Бризола (85  10.Серкан Юсеин), 8.Тодор Неделев , 20.Омар Косоко  (75  25.Крум Стоянов), 9.Фернандо Виана  (64  39.Антонио Вутов )
Резерви: 99.Иван Чворович, 25.Крум Стоянов, 3.Радослав Апостолов, 5.Кристиан Димитров, 19.Борис Тютюков, 10.Серкан Юсеин, 39.Антонио Вутов
Tреньор: Николай Киров

Берое<br />(Стара Загора)
БЕРОЕ: 12.Душан Перниш, 19.Пламен Тенев, 15.Георги Динков, 5.Асен Георгиев, 28.Веселин Пенев, 3.Карлос Охене  (66  11.Виле Салмикиви), 7.Мартин Райнов, 24.Венцислав Василев (68  4.Кохей Като), 23.Борислав Цонев, 17.Антон Карачанаков (76  91.Ерик Почански), 10.Жуниор Мапуку
Резерви: 1.Михаил Михайлов, 4.Кохей Като, 6.Иво Иванов, 11.Виле Салмикиви, 24.Матеас Делич, 27.Денислав Станчев, 91.Ерик Почански
Треньор: Ферарио Спасов

Пловдив, стадион в база "Коматево"
Съдия: Ангел Ангелов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация