“Ботев” (Пловдив) победи Димитровград с 4:1 в контролна среща, играна на стадион “Христо Ботев”. Два гола за “канарчетата” отбеляза Атанас Курдов, а по един добавиха Костадин Гаджалов и Данчо Христов.

Милен Радуканов, който изгледа мача от трибуните заедно с президента Юли Попов, пусна в игра за по едно полувреме всички здрави полеви футболисти, само Никола Домакинов и Атанас Курдов бяха на терена през целия мач.

Гаджалов откри резултата в 17-ата минута, след като се разписа с глава при центриране на Аргиров. Димитровград изравни при първата си опасност пред вратата на домакините. Николов бе точен с глава в 23-ата минута.

Три минути по-късно Данчо Христов възстанови аванса на “канарчетата”. В 35-ата минута Атанас Курдов вкара първия си гол в мача след центриране на Аргиров. Курдов се разписа и малко след началото на втората част след подаване на Мартин Стефанов. Четвърт час преди края Стефанов получи контузия в глезена, което наложи неговата смяна с Ангел Рахов.