Ботев (Пловдив) победи у дома Етър с минималното 1:0 и се класира за финала за седмото място в efbet Лига. "Канарчетата" елиминираха "болярите", а ако победят Черно море, който отстрани Арда след 1:0, ще продължат мечтата си за Европа. Победителят от мача между „жълто-черните” и „моряците” във Варна тази събота ще играе финален двубой с третия в крайното класиране на първата шестица за място в Лига Европа.

Домакините имаха превъзходство през първата част, но трудно стигаха до нещо по-интересно пред вратата на Етър. Дори „болярите” първи стигнаха до положение, когато в 12-ата минута Яни Пехливанов стреля опасно от границата на наказателното поле, но Георгиев улови топката.

Все пак в 28-ата минута „канарчетата” поведоха, след като Джонатан отне топката пред наказателното поле на гостите и подаде към Вутов, който с шут по земя от 20 метра намери долния ляв ъгъл на Господинов за 1:0.

В 44-ата минута Джонатан Перейра прекъсна опасна атака на Етър и подаде към Неделев, който от своя страна изведе Бурбано отляво в наказателното поле на виолетовите. Последният шутира по земя и Господинов спаси.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

След почивката в 56-ата минута Милчо Ангелов се озова за момент сам срещу вратаря след неразбирателство в отбраната на домакините, но Бандаловски спря нападателя със страхотен шпагат. В 67-ата минута гол на гостите не бе признат заради засада на Милчо Ангелов, получил топката от Боджадж след грешка при изнасянето на вратаря Георгиев.

Гостите останаха в намален състав в 79-ата минута, когато Яни Пехливанов получи втори жълт и червен картон за нарушение срещу откъсващия се Джонатан Перейра. В 87-ата минута и Кацаров бе изгонен с втори жълт и червен картон, за да доиграят "болярите" мача с 9 футболисти.

В добавеното време Неделев намери Станислав Шопов, а младокът напредна и нанесе удар, който Господинов изби и топкчеата срещна гредата.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) – ЕТЪР 1:0
1:0 Антонио Вутов (28)

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на двубоя.
7 - Домакините имат инициативата без голови положения
12 - Огнянов центрира в наказателното поле на Ботев от корнер и Джонатан изпусна Пехливанов, който нанесе удар, но стражът вратарят Георгиев спаси
28 - ГОООЛ за Ботев! Лагоа сбърка в центъра и Джонатан Перейра отне топката, след което я подаде на Антонио Вутов, който я нагласи на левия си крак и шутира неспасяемо за 1:0
44 - Бурбано получи пас от Тодор Неделев и отправи удар, който не затрудни вратаря Господинов
45+1 - Край на първата част!
.............................................
46 - Начало на второто полувреме
50 - Тодор Неделев шутира силно отдалеч и топката премина над вратата
57 - Милчо Ангелов шутира от изгодна позиция, но ударът му бе блокиран
67 - Попадение на Етър не бе признато заради засада на Милчо Ангелов, който получи топката след грешка на вратаря Георгиев и подаване на Боджадж
70 - Треньорът на домакините Ферарио Спасов е изгонен заради реакция срещу съдията
81 - Неточен удар на Тодор Неделев покрай вратата на Господинов
90+1 - ГРЕДА за Ботев! Неделев намери Станислав Шопов, а младокът напредна и нанесе удар, който Господинов изби и топкчеата срещна гредата.
90+4 - Край на мача! Ботев победи с 1:0 и ще спори с Черно море във Варна за седмото място

Съставите
Ботев (Пд): 1. Янко Георгиев, 28. Филип Филипов, 25. Станислав Работов, 11. Иван Бандаловски, 24. Лазар Марин, 2. Джонатан Перейра, 6. Костадин Ничев, 8. Тодор Неделев (к), 14. Станислав Шопов, 20. Фабио Бурбано, 10. Антонио Вутов (66 27. Иван Василев)
Резерви: 33. Георги Аргилашки, 39. Димитър Пройчев, 16. Бисер Бонев, 27. Иван Василев, 79. Атанас Чернев
Треньор: Ферарио Спасов

Етър: 13. Анатоли Господинов, 11. Антон Огнянов , 44. Божидар Кацаров  , 24. Георги Купенов, 14. Иван Скерлев, 70. Кольо Станев (75 73. Иван Стоянов), 22. Никола Колев (13 7. Милчо Ангелов), 8. Педро Лагоа (46 16. Стелиян Добрев), 19. Тонислав Йорданов, 10. Флорент Боджадж (88   71. Тони Иванов), 20. Яни Пехливанов (к)
Резерви: 1. Христо Иванов, 77. Дино Мартинович, 9. Иван Петков, 73. Иван Стоянов, 7. Милчо Ангелов, 71. Тони Иванов, 16. Стелиян Добрев
Треньор: Петко Петков

Пловдив, "Коматево"
Съдия: Георги Иванов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация